Krásna pleť

Každá by sme chceli mať čistú pleť, bez čiernych bodiek, pórov či akné, ale všetky vieme, že to nie je také jednoduché. Hovorí sa, že na maličkostiach záleží a pri starostlivosti o pokožku to platí dvojnásobne. Na čo by si nemala ešte zabúdať?

1. Obliečky a ich vplyv na pleť

Toto sa môže zdať ako úplná hlúposť, ale dáva to zmysel. Každú noc spíme na našich vankúšoch niekoľko hodín a naše tváre sú doslova pritlačené na vankúš. Teraz si predstav všetky tie baktérie, ktoré sa tam ukladajú. Preto by sme mali naše obliečky, najmä vankúšové, meniť najmenej raz týždenne. Ďalší tip je mať saténové obliečky, ktoré sú hypoalergénne.

2. Spánok na chrbte

Pri tom spánku ešte zostaneme. Spanie na chrbte nezabráni len tomu, že sa neukladá toľko baktérií v obliečkach, zároveň aj predchádza predčasnému starnutiu. Pretože, opäť: vankúš nie je pritlačený na tvár a nevytvára drobné vrásky.

3. Čistenie telefónu 

Opäť úplný detail, ale aj ten urobí ohromný rozdiel. Pri telefonovaní alebo čo i len bežnom požívaní sa na tvár môžu preniesť milióny baktérií, preto by sme mali naše telefóny a ich obrazovky pravidelne čistiť, najlepšie aj každý deň.

4. Chytanie tváre

To isté, ako pri telefónne – čím viac si budeš chytať tvár, tým viac baktérií sa prenesie na povrch pleti a vytvoria tak akné.

5. Mliečne výrobky

Ak si už vážne nevieš rady s vyrážkami, skús obmedziť mliečne výrobky ako syry, tvaroh či jogurty a nahraď ich alternatívami, akými sú napr. mandľové mlieko a jogurty zo sójového alebo kokosového mlieka. Je dokázané, že mlieko zvyšuje výskyt zápalov v tele, čo má za následok to, že máš začervenanú pleť a viac vyrážok.

6. Prehnaná starostlivosť o pleť

Hovorí sa, že všetkého veľa škodí, pri pleti to platí tiež. Čím viac prípravkov požiješ, tým viac môžeš iritovať svoju pleť. Špeciálne, ak používaš veci s množstvom vône, esenciálnych olejov alebo s alkoholom. Ak si teda nabudúce všimneš, že sa ti pleť zhoršila a máš viac vyrážok ako zvyčajne, prejdi na základné produkty ako je čistiaci gél, krém a opaľovací krém.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty