instagram.com/veronikaostrihonova

Instagram je miesto, kde sa zdá byť všetko dokonalé. Dokonalé životy, perfektné postavy, luxusné bývanie a štýl na každom kroku. Čoraz viac influencerov sa však snaží svojim fanúšikom ukázať, že realita a sociálne siete sú 2 rozdielne svety.

Jednou z nich je aj moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová, ktorá sa na svojom instagramovom profile nedávno vyjadrila práve k tejto téme.

K fotke, kde je dokonale nalíčená a učesaná pridala popis: „Sobotné venčenie Molly… ako vždy. NIE!
Veľa sa tu na Instagrame teraz hovorí o ilúziách, vytváraní nereálnej reality, dojmov, a s tým súvisiacimi komplexmi a nepríjemnými pocitmi sledujúcich. Kto ma aspoň raz v živote videl, alebo ma viac ako tri hodiny sleduje napríklad tu, vie, že vzdialenejšia od reality táto fotografia byť nemôže.

Bežne pri venčení totiž v župane som – ale v hnedom froté, a tam sa podobnosť s realitou končí. V bežné dni som rada, ak sa moj vlasový porast cez deň na chvíľku stretne s kefou na vlasy. Nie preto, že by som bola tak zaneprázdnená, vôbec, ale preto, že mi na tom počas každodennej reality asi úplne nezáleží. A keď potom raz za svetelný rok vznikne takáto foto, ako napríklad onehdá v sobotu pred odchodom na OTA, zavesím ju sem.

View this post on Instagram

Sobotné venčenie Molly… ako vždy. NIE! Veľa sa tu na Instagrame teraz hovorí o ilúziách, vytváraní nereálnej reality, dojmov, a s tým súvisiacimi komplexmi a nepríjemnými pocitmi sledujúcich. Kto ma aspoň raz v živote videl, alebo ma viac ako tri hodiny sleduje napríklad tu, vie, že vzdialenejšia od reality táto fotografia byť nemôže. Bežne pri venčení totiž v župane som – ale v hnedom froté, a tam sa podobnosť s realitou končí. V bežné dni som rada, ak sa moj vlasový porast cez deň na chvíľku stretne s kefou na vlasy. Nie preto, že by som bola tak zaneprázdnená, vôbec, ale preto, že mi na tom počas každodennej reality asi úplne nezáleží. A keď potom raz za svetelný rok vznikne takáto foto, ako napríklad onehdá v sobotu pred odchodom na OTA, zavesím ju sem. Verím, že napriek tomu, že sa dá na Instagrame za tri minuty vykúzliť ilúzia vyretušovaného života, vy viete vnímať realitu. Že aplikujete kritické myslenie aj pri sledovaní obľúbených profilov, že vás skôr inšpirujú, pobavia alebo zabavia, a nie zdeprimujú. Tak nejako to tu vnímam ja. Lebo Instagram má byť príjemné miesto, a nie nervy-drásajúce bojisko, či príčina komplexov z vlastného bytia. Veď nikto nemá nonstop dokonalé vlasy, úžasnú prácu, úsmev na perách, vychované deti, milého partnera, a vycvičeného psa. Ak takého niekoho predsa len poznáte, dajte mi vedieť, pojdem sa k nemu/nej inšpirovať! Alebo skôr ho dať skúmať. 😊 V každom prípade dúfam, že máte svoje instagramové ostrovčeky normálnosti, a hlavne, že ich máte aj v reálnom živote. Lebo na ten zatiaľ filtre nevymysleli. A ak Vám čosi robí zle, nesledujte, vypnite, porozprávajte sa s odborníkom. Nech je nám tu spolu reálno-pekno-dobre. ♥️ Vaša – strapatá, v teplákoch, s neumytým riadom v kuchyni a rozhádzanými hračkami pod nohami – Veronika . . . #monday #evening #picoftheday #instagram #reality #illusion #ootd #muah @patriksusivesely #glam #dogwalking

A post shared by Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova) on

Veronika tak chcela poukázať na to, že síce obdivujeme všetku tú krásu, ktorú na sociálnej sieti vidíme, no nemáme zabúdať na to, že každý z nás je „iba“ človek. Nie je vždy perfektne nastajlovaný, nemá vždy doma poriadok ako z katalógu, a je dobré na to nezabúdať. Taktiež apeluje na to, že ak ti nejaký „influencer“ či profil robí skôr depresie z toho, že nemáš to, čo on, jednoducho ho nesleduj.

Verím, že napriek tomu, že sa dá na Instagrame za tri minuty vykúzliť ilúzia vyretušovaného života, vy viete vnímať realitu. Že aplikujete kritické myslenie aj pri sledovaní obľúbených profilov, že vás skôr inšpirujú, pobavia alebo zabavia, a nie zdeprimujú. Tak nejako to tu vnímam ja. Lebo Instagram má byť príjemné miesto, a nie nervy-drásajúce bojisko, či príčina komplexov z vlastného bytia. Veď nikto nemá nonstop dokonalé vlasy, úžasnú prácu, úsmev na perách, vychované deti, milého partnera, a vycvičeného psa.“

View this post on Instagram

Dnes som objavila jedno z najkrajších miest na praktizovanie krátkej jogy a dýchania, na terase hotela. Pozadie som mala ako namaľované od Turnera! Preto to sem dávam. Aj keď som na fotke nenamaľovaná, neučesaná, spotená, a ako tak pozerám aj celkom vráskavá. Ale taká som, deväťdesiat percent času. (Teda – vráskavá sto percent, nevynašli mi zatiaľ stroj na odloženie vrások, a FaceTune nepoužívam). Je krásne sa občas dať do gala, a urobiť zo seba človeka -ako to ja volám,- ale zas je úžasné vedieť sa cítiť dobre aj v tomto stave. A najmä sa zaň nehanbiť. I keď, krátko po tejto snímke za mnou prišiel milý mladý muž, ktorý bol jediný človek okrem mňa na terase, a poprosil ma, či sa neodfotíme. Vtedy som, priznávam, trošku zaľutovala, že som si dnes nešvihla aspoň rande s kefou na vlasy, ale čo už – to som proste ja. A o tom by mal byť aj moj instagram. Snažím sa tu byť taká, ako som aj v realite. V dobrom aj v zlom. Mať sa rada v dobrom aj v zlom, pracovať na tom denne, a prenášať to azda trošku aj sem. Ďakujem, že to tolerujete – aj napriek občasnej vizuálnej či inej ujme. Je vás tu takmer dvestotisíc, takže som presvedčená, že instagramy sú plné statočných ľudí 🙂 aspoň tie moje. Mám Vás rada, posielam Vám dobrý vzduch a zopár hlbokých nádychov a výdychov. A keď (ak) Vás tu reálne dvestotisíc bude, hádam by sme mali niečo na oslavu vymyslieť. Čo navrhujete? . . . #yoga #bliss #view #pic #sky #clouds #mountains #wednesday #beautiful #slovakia #dovolenkanaslovensku

A post shared by Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova) on

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News