Starostlivosť o pleť

Starostlivosť o pleť bola cez leto o trošku zložitejšia. Buď bola tvoja tvár veľmi suchá od chlórovej alebo morskej vody, ktorá pokožku prirodzene vysúša alebo to bolo slniečkom a nízkym SPF. Na druhej strane si mohla trpieť aj aknóznymi prejavmi a mastnou T zónou, ako teda zlepšiť starostlivosť o pleť?

Po horúcich dňoch, kedy na tvoju tvár pražilo slnko je tvoja starostlivosť o pleť celkom zanedbaná. Predsa len, cez leto sa všetci veľa kúpeme a nerozmýšľame nad tým, čo si kedy natrieť na tvár. Jediné, čo človeku napadne, je opaľovací krém. No to nestačí. Ako dať po lete svoju pleť opäť dokopy?

vitamíny do kúpela
zdroj: Pexels/ EKATERINA BOLOVTSOVA

Prvým krokom je vždy čistenie

Na starostlivosť o pleť nezabúdaj najmä ráno, keď po noci tvoja pleť vylúči všetky nečistoty a toxíny. Poriadne ju umy. Môžeš použiť aj jemný peeling na prebratie. Do krásne vyčistenej pleti sa lepšie vstrebávajú aj ďalšie potrebné produkty.

Dočisti pleť tonikom

Tonikum ti vyrovná pH pletí a dočistí to, čo si voľným okom ani nevidíš. Nezabudni na dôležitú vec, ak je studený, zahrej ho najprv jemne medzi prstami. Studené totižto sťahuje póry a keď chceš, aby tvoja pleť prijala čo najviac látok z produktu, póry musia byť roztiahnuté – teplom.

Detoxikuj sa aj zvnútra

Tvoju starostlivosť o pleť nezanedbávaj ani zvonka. Skús si dať trojdennú očisťujúcu kúru. Vyplaví to z teba všetky toxíny a tvoja pleť získa prirodzený lesk. Skús si každý deň odšťaviť napríklad z jablká, pomaranče a kivi.

Spomeň si aj na vitamíny

Najznámejšími sú vitamíny D a C, ktoré tvoja pleť potrebuje naozaj nonstop. Déčko si síce počas leta získavala prirodzene zo slniečka, ale čím chladnejšie počasie, tým menej slnka. To znamená, že ho musíš dopĺňať aj počas zvyšného roka.

Vitamín C môžeš nájsť vo väčšine kozmetických produktov, je prospešný proti starnutiu pleti a pomáha tvorbe kolagénu, ktorý tvoja pokožka tiež nutne potrebuje.

šťava z pomarančov
zdroj: Pexels/Cup of Couple

Nezabúdaj na 2 litre vody denne

Denný príjem vody je pre tvoju skincare naozaj dôležitý. Vyplavuje z tela nečistoty, ktoré ti môžu škodiť a tiež spôsobovať aknózne prejavy alebo poruchu pigmentu. Čím viac vody vypiješ, tým bude tvoja pleť pružnejšia a sviežejšia. Ale nepreháňaj to, tvoje obličky dokážu zvládnuť len určité množstvo.

Tipov na starostlivosť o pleť je snáď milión, tieto však patria k tým najzakladanejším, ktorých by si sa určite mala držať. Po lete to totižto tvoja pleť nutne potrebuje.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty