Instagram/lindsaylohan, Instagram/robertdowneyjr, Instagram/tvjoj

Nepomohlo im ani to, že sú slávni! Aj známe svetové a slovenské celebrity sa objavili vo väzení. A o týchto si možno ani netušila. Týmto článkom ti ale niektorých možno pripomenieme. 

Vedela si, že za mrežami si tresty odsedeli napríklad herci Robert Downey Jr., Mark Wahlberg, Matthew McConaughey, Lindsay Lohan, Paris Hilton a ďalší? Zo slovenského šoubiznisu si možno pamätáš prípad Nory Kabrheľovej, vtedy ešte Mojsejovej či napríklad Dušana Cinkotu.

celebrity vo väzení
zdroj: Unsplash/denisolvr

Paris Hilton

Portál CheatSheet tvrdí, že svetová hviezda Paris Hilton, ktorá patrí medzi najväčšie svetové celebrity, toho má toho na konte viac. Najprv sa tam dostala kvôli tomu, že si sadla za volant opitá.

Snažila sa z pokuty vykecať, no nepodarilo sa. Viackrát sa pokúšala väzeniu vyhnúť, no napokon ju to dobehlo a odsedela si znížený trest, 23 dní. Údajne tam trpela klaustrofóbiou a intenzívnymi záchvatmi paniky.

Paris Hilton sa potom vo väzení mala objaviť ešte raz. Napokon však z toho vykĺzla a zaplatila iba pokutu. Odkrútila si aj 200 hodín verejnoprospešných prác. A to kvôli prechovávaniu drog. Okrem toho ťa možno prekvapí aj to, že bola v zariadení pre problémové deti, pretože vynechávala školu.

Paris Hilton
zdroj: Instagram/parishilton

Lindsay Lohan

O problémoch Lindsay Lohan si už zrejme počula, pretože kolovali po celom svete. Z niekdajšej tínedžerskej hviezdičky sa stala troska. A možno ťa neprekvapí ani to, že si svojho času posedela aj vo väzení.

Začalo to tým, že Lindsay porušila svoju podmienku tým, že vynechala sedem hodín protialkoholického liečenia. Portál Independent píše aj o tom, čo bolo dôvodom. Od augusta 2007 totiž herečka bola v podmienke za prechovávanie drog a z vedenia motorového vozidla pod vplyvom alkoholu.

Lindsay Lohan
zdroj: Instagram/lindsaylohan

Lindsay strávila vo väzení dva týždne z 90-dňového trestu. Okrem toho mala nariadené stráviť tri mesiace v ústavnej odvykacej liečbe. A to mal byť trest, ktorý nemal byť ako skrátený tak, ako vo väzení.

Robert Downey Jr.

Aj portál BBC v roku 1996 našla polícia v hercovom aute kokaín, heroín a pištoľ, keď ho zastavila kvôli prekročeniu rýchlosti. Robert Downey bol o tri roky neskôr poslaný do väzenia po porušení podmienky. Odsúdený bol na 10 rokov, no našťastie preňho ho oslobodila milosť od kalifornského guvernéra.

Robert Downey
zdroj: Instagram/ robertdowneyjr

Mark Wahlberg

Známy hollywoodsky herec Mark Wahlberg bol obvinený v podstate neprávom. Podľa The Guardian vrazil Vietnamcovi a poškodil mu oko. Ako 16-ročný teda herec strávil 45 dní vo väzení. Poškodený sa mu ale nedávno ospravedlnil. Zrejme ho hrýzlo svedomie.

„Ublížil mi, ale moje ľavé oko už bolo dávno preč. Nebol za to zodpovedný. Bol mladý a bezohľadný, ale teraz mu odpúšťam. Každý si zaslúži ďalšiu šancu. Za svoj zločin zaplatil, keď išiel do väzenia. Nehovorím, že ma to nebolelo, keď ma udrel päsťou do tváre, ale bolo to už dávno,“ priznal sa poškodený Trinth.

Mark Wahlberg
zdroj: Instagram/markwahlberg

Matthew McConaughey

Známy herec Matthew McConaughey si prešiel trošku nevšednou skúsenosťou. Portál Yahoo! Entertainment opisuje jeho zatknutie do úplných detailov.

Vraj ako mladý bol zatknutý za to, že húlil marihuanu a potom sa obnažoval na verejnosti. Policajti ho do želiezok navliekli aj kvôli tomu, že údajne kládol odpor pri zatýkaní. Podľa herca to ale nebola pravda, pretože počúval príkazy ruky zákona.

Mathew McConaughey
zdroj: Instagram/officiallymcconaughey

Slovenské celebrity za mrežami

A slovenské celebrity prekvapili šoubiznis a skončili vo väzení a určite o nich vieš aj ty. Možno ti ich mená ale teraz pripomenieme.

V roku 2016 sa prevalilo, že Nora Mojsejová, teraz Kabrheľová, spáchala podvod, ktorý ju stál 10 rokov za mrežami. A dôvodom bolo to, že nevrátila peniaze, ktoré si kedysi požičala. Písal o tom vtedy aj košický Korzár.

Známe je aj to, že herec Dušan Cinkota skončil za mrežami kvôli opakovaným problémom s drogami. Okrem neho bola minulý rok kvôli raziám zadržaná aj Zuzana Plačková s manželom Reném Strauszom.

celebrity vo väzeníZobraziť celú galériu (7)
zdroj: Facebook/Bez servítky - TV JOJ, Instagram/dusancinkota, Instagram/queen.plackova

Dôvod bol taký istý, ako pri Cinkotovi. Ale pozor, kráľovná slovenského Instagramu bola iba v cele predbežného zadržania. To nie je to isté, ako pobyt za mrežami. Našťastie párik prednedávnom zbavili obvinenia, z čoho sa nesmierne tešili, keďže čakajú vysnívané bábätko.

Zdroje: BBC, The Guardian, Yahoo! Entertainment, Independent, Showbiz CheatSheet, Korzár

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife