Ako mať dobré vzťahy s ľuďmi

Každý z nás chce mať dobré vzťahy so všetkými. Túžime ale pri tom po raji na zemi. Možno ťa teraz teda sklameme. Pretože len málokto dokáže byť za dobre s každým. My ťa ale teraz naučíme, ako mať skvelé vzťahy s ľuďmi. 

Buď úprimná

Niekto to ale nemusí mať rád, pretože pravda sa niekedy zle počúva. A preto to majú úprimní ľudia v živote ťažké. Čo na srdci, to na jazyku a to sa nie všetkým môže páčiť. Vďaka úprimnosti však veľmi ľahko vieš zistiť, kto je ten pravý priateľ a koho by si zase zo svojho života mala radšej odstrániť.

dievča pri víne
zdroj: Unsplash/lara_corviello

Ak to nerobíš, mala by si začať hovoriť ľuďom to, čo si o nich myslíš. Možno to niekto nevezme dobre a bude mu to blúdiť hlavou, no povedz si, že radšej úprimne ako falošne. Ohováranie a rozprávanie o niekom za chrbtom je totiž omnoho horšie, ako keď niekomu niečo povieš na rovinu.

Nevtieraj sa príliš

Buď taký primeraný extrovert. Nikto nemá rád príliš tichých ľudí, no ani veľmi hlučných a vtieravých. Vyzerajú totiž ako vševedovia, ktorí musia byť za každú cenu stredobodom pozornosti. Radšej si vymeraj zlatý stred a vezmi si čosi z introverta, no nezabúdaj aj na tú extrovertnú stránku.

dievča s okuliarmi
zdroj: Unsplash/mahdi_chf

Primeraný záujem je zase zdravý. Ak sa niekoho spýtaš, aké má záľuby a že ty máš rovnaké a začnete si v tej oblasti rozumieť, nie je to nič zlé. Len sa príliš nepredvádzaj a nepútaj veľa pozornosti naraz, pretože by to mohlo zle zapôsobiť.

Premýšľaj nad tým, čo hovoríš

Nemôžeš zase všetkým povedať všetko. Pri prvom stretnutí sa nepatrí, aby ten dotyčný človek o tebe vedel aj číslo topánok. Spočiatku bude úplne stačiť, ak sa svojej novej kolegyne, kamarátky či spolužiačky spýtaš na to, z koľkých súrodencov pochádza, odkiaľ je a tak ďalej. Veď to už určite musíš poznať, však?

dievča s telefónom
zdroj: Unsplash/mahdi_chf

Dodržuj pravidlá

Áno, pravidlá sú na to, aby sa porušovali. To si už možno počula veľakrát, no v niektorých prípadoch by si takéto rady nemala počúvať. A je to aj vtedy, keď túžiš mať dobré vzťahy s ľuďmi. Chceš totiž dobre zapôsobiť a spoľahliví ľudia si otvárajú dvere do lepšej budúcnosti.

Vzťahy vedia byť komplikované aj v rodine či medzi kamarátmi. Ak teda túžiš mať dobré vzťahy so súrodencami či s matkou, prečítaj si naše nedávne články a tie ti možno pomôžu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife