instagram/lostitalianos

Ak by si sa opýtala ľudí, čo znamená slovo láska, každý by ti odpovedal inak. Pre niekoho je láska to, keď príde domov a bude mať navarené, upratané. Pre niekoho je láska pocit bezpečia a možnosť porozprávať o svojom dni vediac, že ten druhý si ho vypočuje.

Pre mňa je láska niečo ako skok do neznáma alebo pád dôvery s nádejou, že ma ten druhý chytí.

Je to dôvera v toho druhého, v to, že ma nesklame a podrží aj v tých najťažších časoch. Láska je, keď svoju dôveru odovzdáš do rúk osobe, ktorá sa na teba pozerá úprimným a čistým pohľadom. Vieš, že táto osoba nikdy nespraví nič, čo by ti ublížilo, že ťa nikdy nebude klamať a budete si môcť povedať čokoľvek. Je to osoba, ktorá ti zavolá, keď nemôžete byť spolu a chce vedieť, aký si mala deň alebo ťa pred spaním chce čo i len na chvíľu vidieť.

Keď sa pozrieš na osobu, ktorej patrí tvoje srdce, cítiš, že od lásky asi poletíš. Keď ťa pevne objíme, je to akoby ťa objal celý svet a cítiš tú energiu a lásku, ktorá prúdi z jedného na druhého.

Práve s takýmto človekom chcem stráviť svoj život a svoju budúcnosť. Keď po dlhom dni prídem domov, chcem pocítiť pocit bezpečia, ktorý bude vyžarovať všade naokolo.

Keď človek cíti, že je milovaný, má pocit, že dokáže všetko.

Vtedy je každý lepšou verziou seba samého. Láska je nesebecká, nechce byť s niekým len kvôli tomu, aby nebol sám. Chce byť s niekým, pretože si nedokáže predstaviť budúcnosť bez toho druhého.

Láska rešpektuje aj občasné rozdielne názory, ale práve tento silný cit núti dvoch ľudí robiť kompromisy. Nájsť spôsob, ktorý bude zlatou strednou cestou a obaja budú spokojní, pretože vo vzťahu nie je nič dôležitejšie ako to, aby sme hľadeli aj na city a priania toho druhého.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating