Už len to, že je konečne teplejšie, vonku krásne svieti slnko a dni sú dlhšie, ti musí na tvári vyčariť úsmev. Mnohé z nás sa v tomto období cítia trochu lepšie a pozitívnejšie naladené. Ak chceš, aby ti takáto dobrá nálada vydržala počas celého dňa, je ideálne naštartovať sa už ráno.

Pomôže ti pri tom úplne jednoduchá vec, ktorou je krátka rozcvička. Pár minút ranného cvičenia ti zdvihne náladu a pričiní sa na tom, že sa budeš vedieť lepšie sústrediť a budeš mať aj lepšiu náladu. Aj keď sa kolegovia budú snažiť pokaziť ti ju (pretože oni ráno necvičia), nenechaj sa nimi demotivovať a užívaj si pekný deň.

Možností rannej rozcvičky je hneď niekoľko. Môžeš sa len ponaťahovať, urobiť pár cvikov z jogy alebo vhodné je aj kardio. Ak máš možnosť, určite vyskúšaj cvičenie na čerstvom vzduchu, napríklad na terase alebo na dvore. Čerstvý vzduch ťa naštartuje ešte viac.

Na YouTube nájdeš množstvo inšpiratívnych videí, ktoré ťa rannou rozcvičkou prevedú bez toho, aby si musela rozmýšľať nad tým, aký cvik si vyskúšaš ako ďalší. Stačí si vybrať typ cvičenia, ktoré ti bude vyhovovať najviac a prípadne ich môžeš aj obmieňať.

Inšpirácia na ranný strečing

Tipy na rannú jogu

Ráno môžeš začať aj s kardio cvičením

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.