unsplash.com

1. Cvič, športuj, skrátka sa hýb pravidelne!
Ak sa chceš cítiť zdravšie a mať i pekné telo, cvičenie je v tvojom prípade nevyhnutné. Pravidelný pohyb má pozitívny vplyv na štíhlu líniu, posilňuje nielen svaly, ale aj kĺby a kosti.


foto: unsplash.com

2. Prijímaj tekutiny!
Telo potrebuje byť náležite hydratované za každých okolností. Tekutiny napomáhajú udržiavať rovnováhu minerálnych látok v tvojom organizme. No nezabudni – žiadne sýtené, energetické ani sladké nápoje! Najlepšou voľbou je čistá voda, poprípade voda minerálna alebo čaj.

3. Plánuj čo a kedy zješ!
Udržuj vo svojej strave správny pomer zdraviu prospešných živín – bielkovín, cukrov i tukov. Jedávaj jedlá, ktoré si dopredu naplánuješ a vyhneš sa tak ich nadmernému príjmu.

4. Dodržuj plán!
Aj keď je možno na začiatku ľahké naplánovať si diétu alebo cvičebný program, horšie je to už s ich dodržiavaním. Ak chceš silné a zdravé telo, drž sa svojich vopred naplánovaných pravidiel.


foto: unsplash.com

5. Jedz také jedlá, ktoré ti dodajú energiu, nielen prázdne kalórie!
Je ľahké podľahnúť pokušeniu siahnuť po sladkom, slanom alebo mastnom jedle. No také jedlá zväčša nedisponujú potrebnou výživnou hodnotou. Pre pevné telo je dôležité prijímať také jedlá, z ktorých má tvoj organizmus úžitok.

6. Obmedz tie nezdravé jedlá!
Niekedy je náročné kontrolovať svoje stravovacie návyky, no jedným z dôležitých krokov k silnejšiemu telu je aj obmedzenie kalorických jedál. Nemusíš také jedlo vylúčiť úplne, no obmedz ho v tom najlepšom prípade na jednu až dve porcie mesačne.


foto: unsplash.com

7. Prijímaj jedlo v závislosti od tvojej aktivity
Často jedávame oveľa viac ako je vhodné alebo potrebné pre správne fungovanie nášho organizmu. Pokojne si dopraj viac, nie je to zakázané. Len pamätaj, že to čo cez deň prijmeš, by si mala aj vydať. Takže pohyb, pohyb a pohyb.

8. Konzumuj doplnky výživy
Aj ľudia, ktorí sa snažia prijímať prostredníctvom pestrej stravy všetky potrebné živiny, potrebujú niektoré látky prijať dodatočne za pomoci doplnkov výživy. Pre celkové zdravie organizmu sú prospešné hlavne vláknina, multivitamíny i minerály.


foto: unsplash.com

9. Neprijímaj príliš veľa kofeínu!
Káva má na ľudský organizmus nesmierne veľa blahodarných účinkov. Ale kofeín vo vyššej dávke sám o sebe napomáha k oslabeniu kostí, čiže aj k oslabeniu tela všeobecne. Nemusíš ho vylúčiť úplne, no s kávou to ani zbytočne nepreháňaj.

10. Bez alkoholu a cigariet!
Cigarety a alkoholické nápoje by mali byť z tvojej životosprávy vylúčené úplne. Aj pasívne fajčenie škodí, tak sa mu snaž za každú cenu vyhnúť. Tvoje telo sa ti poďakuje.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness