Ženskosť nikdy nevyjde z módy a vždy so sebou prináša príťažlivé účinky. Samozrejme, nemala by si byť zameraná iba na svoj zovňajšok, ale aj vnútro. Koniec-koncov, čo nás dokáže viac vystihnúť ako naša nežnosť a grácia? Portál Thought catalog, Bright side a Lifehack uviedli, ako si zachovať ženské hodnoty.

Buďme k sebe úprimné, myslíš, že by si dokázala ohúriť mužskú pozornosť, ak by si sa správala ako hulvát? Asi nie. Samozrejme, buď sama sebou, ale dovoľ, aby na povrch prenikli tvoje prirodzené ženské vlastnosti. Je dôležité, aby sme ich udržiavali, pretože nás definujú. Zároveň sú dôkazom toho, že dokážeme kráčať naprieč životom aj s podpätkami na nohách, či rúžom na perách. Toto sú vlastnosti, ktoré by nemali chýbať žiadnej žene. 

Staranie sa o samú seba

Nikdy nie je na škodu, keď troška zvýrazníš svoje prirodzené črty. Neboj sa naniesť si make-up, ale pozor, aby si nevyzerala ako veľkonočné vajce. Prípadne si nájdi vlastný spôsob, ako podčiarknuť tvoju krásu. Nemusí to byť nevyhnutne podľa známych tutorialov. Voľba je na tebe. Buď kreatívna a neboj sa preukázať svoje prednosti.

Aspoň trošku spoločenská

Keď budeš celé dni iba doma sedieť na gauči, nezoznámiš sa s nikým novým. Ak nepotrebuješ vo svojom živote ďalšiu známosť, prečo si potom len tak nevyrazíš s kamarátkou do mesta na kávu alebo pohár vína? Každá z nás to niekedy potrebuje a koniec-koncov, nikdy nevieš, koho sa ti podarí ohúriť z vedľajšieho stola. Tvoja ženskosť môže byť čarovným magnetom, len ju musíš nechať vyjsť na povrch.

Nezabudnuteľná vôňa

Kombinácia správneho parfému s tvojou pokožkou dokáže byť nezabudnuteľná. To je známy fakt. A čo je ešte lepšie, chlapi z toho doslova šalejú. Neboj sa zainvestovať do kvalitnej vône, vďaka ktorej budeš okamžite príťažlivou ženou. Zároveň to potvrdzuje fakt, že sa o seba staráš a už len táto myšlienka je atraktívna. Dievča, ktoré zanedbáva samú seba bude dlho hľadať odpoveď, prečo sa jej nedarí v mužskom svete. Treba začať od seba a robiť to hlavne pre seba. Prichádzajúca pozornosť opačného pohlavia je len potešujúcim bonusom.

Výrečná, ale nie klebetnica

Správna žena vždy vie, čo má povedať, ale všetko má svoje limity. Ak sa chceš stať pôvabnou dámou, vypusti zo svojho repertoára všetky nepodstatné klebety. Prečo by si mala riešiť životy ostatných, keď tvoj vlastný je omnoho dôležitejší? Iste, vypočuj si kamarátku, ak má problémy, ale nerob z toho verejné tajomstvo.

Má vlastný názor, ale nie je diktátor

Schopnosť presadiť si vlastné myšlienky je vždy potrebná. To však neznamená, aby si ich niekomu automaticky nasilu tĺkla do hlavy. Dáma síce má byť priebojná, ale zároveň by mala akceptovať odlišné názory druhých. Vypočuj si ich a neprekrúcaj dramaticky očami. Si ešte pobláznená pubertiačka alebo žena, ktorá má čo ponúknuť okolitému svetu?

Inteligencia je základ, krása skvelým bonusom

Sebarozvoj je v živote jedna z najdôležitejších vecí. To, že žena pôsobí krehko ešte neznamená, že by nemohla byť ambiciózna. Práve naopak. Ak na sebe usilovne pracuješ a dokážeš vieš inteligentné konverzácie, dobré pre teba. Aj toto jedna z mnohých kvalít, ktoré krásne zvýraznia pravú ženskosť a to, aká si atraktívna pre svoje okolie ani netreba spomínať. Iste, dá sa zaujať aj vzhľadom, ale čo potom, keď fyzická krása časom vyprchá?

Pestuje si svoju ženskosť celý život

Ako sme uviedli, fyzická krása časom vyprchá a nezachránia ju ani plastické operácie. Preto dbaj na svoje vyjadrovanie, zmýšľanie a vedz, že môžeš byť príťažlivá už len tým, ako sa dokážeš s niekým rozprávať. My ženy dokážeme toho ponúknuť omnoho viac než len naše telá. Súčasťou ženskosti je práve tvoje správanie, spôsob, ako chodíš a nazeráš na okolitý svet. Venuj jej dostatočné množstvo pozornosti a určite budeš očarujúca aj v pokročilom veku.

Zdroj: Thought catalog, Bright side a Lifehack

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.