Make-up

Každá z nás túži po dokonalom líčení, ktoré zvýrazní naše črty, no naopak zakryje všetky nedokonalosti. Nie vždy máme čas a peniaze na návštevu vizážistu či vizážistky, a tak je dobré vyskúšať rôzne experimenty. Našťastie existuje mnoho jednoduchých a efektívnych make-up hackov.

Toto je 6 skvelých trikov, ktoré ti pomôžu k tomu, aby bol tvoj make-up vždy dokonalý.

Pod make-up nanes podkladovú bázu a nezabudni na púder

Aplikuj si pred použitím podkladovú bázu a uvidíš, ako dokonalo bude tvoja vizáž pôsobiť. Keď už budeš na konci celého procesu, nezabudni si ho dôkladne zafixovať púdrom.

Zvýrazni si oči

Vyskúšaj rôzne techniky líčenia očí, ktoré ich zvýraznenia a zároveň ti dodajú šmrnc. Ak nemáš rada výrazný make-up, namaľuj si oči aspoň maskarou. Zvýraznené oči pôsobia vždy zvodne.

Maskara
zdroj: Unsplash/Ashley Piszek

Zafixuj si finálny make-up

Fixovanie je veľmi dôležitý krok, obzvlášť vtedy, ak chceš, aby ti dokonalý vzhľad vydržal až do večera. Fixačné spreje nie sú nikdy na škodu a ideálne sa hodia na každú príležitosť, pretože ti zafixujú líčenie tak, aby vyzeral aj po 10 hodinách dobre.

Použi rúž ako lícenku

Rúže majú rôzne využitia a medzi tie patrí napríklad aj náhrada za lícenku. Aj napriek tomu, že nie každá farba sa dá použiť, niektoré z nich fungujú dokonalo. Najpoužívanejšie sú napríklad červené, ružové, ale aj lososové farby.

nanášanie rúžu
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Uprav si obočie pomocou zubnej kefky

Perfektné obočie môžeš dosiahnuť aj pomocou zubnej kefky alebo suchej maskary. V dnešnej dobe je trend čokoľvek, čo urobíš, preto sa neboj experimentovať. Obočie si nemusíš česať len kefkou na to určenou, ale aj inými predmetmi.

Ovocie ako lesk či rúž

Niekedy sa treba len vynájsť. Ak si náhodou zabudneš lesk alebo rúž, musíš byť vynaliezavá. Ovocie je v tomto výborným pomocníkom a napríklad také jahody farbia naozaj ako rúže.

Tieto make-up hacky ti môžu v dnešnej dobe veľmi pomôcť, avšak nezabúdaj na to, že každej sa hodí niečo iné. Na experimentovaní nie je nič zlé a koniec koncov, nikdy nevieš, ktorý zlepšovák ti zmení život. Ak nevieš, aké základné pomôcky pri líčení potrebuješ, dočítaš sa to TU.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty