Photo by Tim Marshall on Unsplash

Nezhody patria k medziľudským vzťahom, ale dávaj si pozor na dotyčné osoby. Máš sa stretnúť so svojím partnerom alebo ideš iba na bežné rande a už teraz cítiš, ako ťa opúšťa chuť do života? Buď opatrná, možno si natrafila na profesionálneho vysávača energie. Portál Showbiz Cheatsheet, Bustle a Power of Positivity uviedli jeho prejavy.

Je ako chodiaca chrípka

Záleží ti na ňom, možno ste už k sebe nadviazali aj hlbšie city, ale ty sa neustále cítiš, ako by si mala horúčku. Si oslabená a tvoja myseľ na tom tiež nie je najlepšie. Aj tieto emócie v tebe môže vzbudiť chlap, ktorý na teba nemá najlepšie účinky.

Keď k tomu pridáme ešte veľkú náladovosť, je to jasné. Stretla si sa s profesionálnym vysávačom energie. Akokoľvek by si ho mala rada, dbaj radšej na svoje zdravie. Ty by si mala byť vždy na prvom mieste.

zdroj: Photo by Engin Akyurt from Pexels

Je stredobodom všetkého

Rozprávate sa a znova je to o tom istom? Iba on a jeho problémy, pretože on je jediný človek na svete, ktorý sa kvôli niečomu trápi. Vaša komunikácia je zdĺhavá a vyčerpávajúca. Samozrejme, mala by medzi vami fungovať vzájomná podpora, ale kedy naposledy sa ťa spýtal, ako sa máš?

Úprimne si odpovedz, kedy naposledy sa o teba naozaj zaujímal. Aj toto je jeden z mnohých prejavov chlapa, od ktorého by si mala určite odísť.

Nerešpektuje tvoje hranice

Každý z nás má svoje hranice a prah tolerancie. Stalo sa, že si kvôli nemu už musela porušiť vlastné zásady? Uvedomuješ si, že kvôli vášmu vzťahu často toleruješ veci, ktoré ti idú prirodzene proti srsti? A kvôli čomu? Ak by ťa mal naozaj rád, nič z toho by sa nemuselo diať.

Namiesto ľúbostného partnerstva si sa ocitla vo vyčerpávajúcom vzťahu, v ktorom si za všetko zodpovedná ty. Nerob a netoleruj nič, čo by ti ubližovalo. Povedz si svoj názor, postav sa mu a keď sa od neho dočkáš iba krutej reakcie, vieš, čo máš robiť.

Nemôžeš sa na neho spoľahnúť

Chcela by si mu otvorene povedať, čo ťa trápi, ale bránia ti v tom vlastné obavy. Bojíš sa, že by to znova vyústilo do hádok. Je to podľa teba v poriadku? Nie, nie je. Samozrejme, nedorozumenia k vzťahom patria, ale keď si ťa niekto nie je ochotný vypočuť a úplne prekrúca tvoje slová, to už o niečom svedčí.

Nemôžeš sa na neho spoľahnúť a absolútne neakceptuje teba a tvoje potreby. Pamätaj, kde zlyháva komunikácia, tam zlyháva všetko.

zdroj: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Necítiš sa dobre vo vlastnej koži

Zmenil sa tvoj postoj voči samej sebe? Vnímaš sa ťažšie a nedokážeš na svojej osobnosti nájsť nič pozitívne? Zamysli sa, čím je to spôsobené. Ak naozaj netrpíš úzkosťami, či depresiami, môže ti to pokojne spôsobiť aj tvoj partner.

Spočiatku si neuvedomujeme, aké silné účinky dokážu mať niekoho slová, ale potom sa to prejaví. Hlavne, ak sa jedná o nadmernú kritiku a pocit viny. Je ti tento scenár známy? Neboj sa ukončiť akúkoľvek kapitolu života, ktorá ti neumožňuje dostatočne dýchať.

Všetko obracia proti tebe

Ako sme vyššie uviedli, hádky naozaj patria k medziľudským vzťahom. Ale k v nich prevyšujú a zo všetkého si obviňovaná ty, tu už naozaj niečo nesedí. Predtým si možno mala silu o všetkom sa s ním porozprávať, no k ničomu to neviedlo.

Zase ste boli tam, kde predtým. Počúval ťa, ale nevnímal tvoje slová a bolesť. Namiesto pochopenia si sa dočkala odsudzovania, nepekných slov a úplného prekrúcania faktov. Teraz ťa postupne opúšťa iniciatíva čokoľvek riešiť. Toto je veľmi známe pravidlo zo života.

Ak to žena vo vzťahu vzdáva, je koniec. Nenaťahuj to zbytočne, keď vieš, o koľko času ťa ten vysávač energie obral.

Zdroj: Showbiz Cheatsheet, Bustle a Power of Positivity

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating