Ako si užiť dovolenku na Slovensku
Instagram/ivetajuskova, Instagram/hike_the_world_

Leto máme oficiálne tu, no nemusíš ho tráviť vyslovene v zahraničí. More je síce lákavou predstavou, no pekné prázdniny si môžeš urobiť aj doma. Ak nevieš, ako si užiť dovolenku na Slovensku, máme pre teba niekoľko tipov, na ktoré by si nemala zabúdať.

Samozrejme, že vždy sa nájde niečo, čo sa objaví nečakane, no ak budeš mať dopredu zvládnutých aspoň týchto 7 vecí, budeš mať menej stresu.

Voľno v práci nahlás s predstihom

Pokiaľ pracuješ, voľno by si si mala vždy naplánovať dopredu. Predídeš tak tomu, aby ťa nepredbehla nejaká kolegyňa a tebe by sa už dovolenka neušla. Je dobré si preto určiť, či chceš mať voľno počas júla alebo augusta a na ako dlho.

Stanov si rozpočet

Hlavne v súčasnosti je dôležité myslieť aj na financie. Vyčleň si nejakú sumu, ktorú môžeš minúť a tvojmu bankovému účtu to veľmi neublíži. Snaž sa naplánovať veci tak, aby si sa do tohto rozpočtu vmestila. Mala by si byť nekompromisná a nemíňať zbytočne na niečo, čo nepotrebuješ alebo si nemôžeš dovoliť.

Čo chceš počas dovolenky zažiť?

Veľmi dôležité je vedieť, čo od slovenskej dovolenky očakávaš. Chcela by si sa ísť niekam okúpať, ísť na turistiku alebo spoznávať prekrásne hrady a zámky? Vyber si viacero lokalít, ktoré by si chcela navštíviť. Je lepšie mať pripravené viac možností, aby si si mala z čoho vyberať. Inšpiráciu nájdeš aj v našej rubrike Cestovanie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie