Leto už máme v druhej polovici a ak ešte stále váhaš nad tým, kam ísť na dovolenku, chceme ti to trochu uľahčiť. Namiesto toho, aby si s napätím sledovala vývoj epidemiologickej situácie vo svete, odporúčame ti ostať doma na Slovensku. Aj takáto dovolenka môže byť krajšia a ľutovať ju určite nebudeš.

Vieš, aké má dovolenkovanie v tejto krajine výhody? Je ich určite oveľa viac, no spísali sme pre teba 5 tých najdôležitejších.

Žiadne obmedzenia pri cestovaní

Nemusíš si robiť PCR test pred odletom, netreba sledovať neustále meniace sa podmienky na hraniciach. Cestovanie do zahraničia sa môže predražiť v prípade, že nie si zatiaľ zaočkovaná. Niekedy dokonca aj zaočkovaní musia podstúpiť test a nie vždy ide o lacnú záležitosť. Na Slovensku sa na väčšine miest nemusíš preukázať ničím, maximálne ti postačí aj antigénový test, ktorý si vieš urobiť za pár eur.

Dostupnosť autom

Nemusíš chodiť autobusom, vlakom ani lietadlom, všetko na Slovensku je ľahko dostupné autom. Samozrejme, že z krajného západu na úplný východ cesta potrvá trochu dlhšie, no ber aj toto ako súčasť dovolenky a priprav playlist s obľúbenou hudbou.

Už po ceste do cieľovej destinácie môžeš vyhľadať pár zastávok, kde sa môžete zastaviť. Nie si nijak limitovaná a dokonca aj ubytovanie si môžeš vybrať na každú noc inde, aby ste toho spoznali čo najviac. To je už na vás. Vďaka autu sa ti uľahčí aj preprava medzi jednotlivými mestami.

Podporíš lokálnych podnikateľov

Tým, že ostaneš v našej krajine podporíš lokálnych podnikateľov, ktorí sa snažia po pandémii a uzavretí postaviť opäť na nohy. Určite si počula, že veľa zahraničných turistov svoje pobyty zrušilo kvôli opatreniam na hraniciach, preto je aj vyššia pravdepodobnosť, že hotely nebudú preplnené a v pohode zoženieš pobyt.

Krásna príroda

Nemôžeme zabudnúť na našu krásnu prírodu, ktorú nám môžu závidieť aj iné krajiny vo svete. Len málokde vo svete nájdeš toľko lákavých lokalít na jednom mieste. Nie je to len o Tatrách, aj keď tie sú najväčším lákadlom. Príroda celého Slovenska je okúzľujúca.

Veľa možností kultúrnych pamiatok

Hrady, zámky, jaskyne, kúpaliská, jazerá, turistika. Nemusíme ani pokračovať, pretože všetci dobre vieme, že si môžeš vyberať z veľkého množstva kultúrnych pamiatok a atrakcií. Každý si príde na svoje a môže si vybrať presne to, čo ho zaujíma a láka najviac.

Ešte stále váhaš nad tým, kde chceš tento rok dovolenkovať?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.