Pexels/KoolShooters, Vie Studio

Jar je ročné obdobie, ktoré je charakteristické tým, že sa nám môže zhoršiť pleť. Prechod z chladného počasia do teplejšieho zanecháva na našej tvári následky. Ak túto skutočnosť spojíš s nosením rúška alebo respirátora, je to na zaplakanie.

Aby tvoja pleť nebola v katastrofálnom stave, používaj tieto výrobky. Pokožka sa ti odvďačí a bude krásne svieža.

Pleťové krémy

Základ, ktorý nesmieš vynechať. Na jar je slnko obzvlášť nebezpečné, preto sa zameraj na krémy s ochranným faktorom. Ak taký krém nepoužiješ, tvoja tvár môže byť mierne červená.

Hydratačné sérum

Toto hydratačné sérum ti zabezpečí úplnú hydratáciu pleti. Je potrebné, pretože pod rúškami, ktoré nosíme, naša pleť nedýcha rovnako, ako bez nich. Pleť hydratuje už do minúty a v niektorých situáciách môže plniť efekt pleťovej masky. Pozor na to, aby sa ti sérum nedostalo do očí, mohlo by ti spôsobiť problémy.

zdroj: Pexels/Anna Shvets

Pleťové mydlo s aktívnym uhlím

Mydlo, ktoré obsahuje aktívne uhlie, tvoju pleť krásne rozjasní a nebude vyzerať unavene. O pokožku sa postará, vyživí (dodá jej potrebné látky) a neustále bojuje s akné. Vďaka pravidelnému používaniu bude tvoja pleť čistá.

Levanduľová voda

Táto levanduľová voda je ideálna na pleť, ktorá je mastná a objavuje sa na nej akné. Tento výrobok by si mala zaradiť do tvojej rutiny, pretože sťahuje póry a tvoja tvár bude viditeľne čistejšia.

zdroj: Unsplash/Viva Luna Studios

Čistiace tonikum

Čistiace tonikum, nech už si vyberieš akékoľvek, účinne pôsobí proti baktériám. Taktiež znižuje počet vyrážok, tvoja pleť bude po použití vyzerať živšie a ak si vyberieš prírodné tonikum, môže mať aj liečivé účinky.

Upokojujúci pleťový krém

Aby si tvoja pleť oddýchla od toho, čo musí zažívať cez deň, nezabudni používať upokojujúci krém, ktorý má čistiace vlastnosti. Pokožka po ňom zostáva hebká, vie ti vyliečiť zapálené vyrážky (ktorým si chcela pomôcť 🙂 ) a taktiež sa dá použiť ako odličujúci krém. Nezabudni si ho však zmyť a pleť dôkladne vysušiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty