Niektorí ľudia majú šťastie, že ich akné trápi iba v puberte. Druhí ľudia s ním musia bojovať oveľa dlhšie. Najmä ženy to dobre poznajú. Keď má žena svoje dni, má na tvári oveľa viac vyrážok, než v bežnú dobu.

Tieto prekvapivé pomôcky ti pomôžu. Odteraz ich budeš používať zakaždým.

Drž si ruky od tváre

Ak chceš mať pokožku čistú a bez akné, mala by si dbať na čistotu rúk. Nemyslím si, že je to v dnešnej dobe ťažké. 🙂 Často si ich umývaj, pretože na rukách sa hromadia baktérie veľmi ľahko a keď sa nimi dotýkaš tváre, niet sa čo čudovať, že sa ti objavujú vyrážky. Pre perfektne bezchybnú pleť by si sa vôbec nemala tváre dotýkať – iba pri umývaní.

zdroj: Unsplash/Noah Buscher

Vyrážky a akné nechaj tak

Najťažší bod z celého zoznamu. Akné si v žiadnom prípade nevytláčaj, pretože to je najrýchlejšia cesta k zápalu. Pleť by si mala začervenanú ešte veľmi dlho a nemusela by sa správne zahojiť. Ak si tvár nebudeš vytláčať, normálna vyrážka by ti mala zmiznúť do 7 dní. Byť trpezlivou sa oplatí.

Počas ženských dní používaj produkty s obsahom zinku/zubnú pastu

Keď vidíš, že sa tvoja pleť zhoršuje, začni sa večer krémovať s produktami, ktoré obsahujú zinok, alebo si na postihnuté miesta natieraj trochu zubnej pasty (môžeš to vyskúšať pri umývaní zubov a ušetríš tak čas). Tieto pomôcky ti akné vysušia a rýchlejšie sa ho zbavíš. Hlavne vtedy, ak si si vyrážky skúšala vytláčať.

zdroj: Unsplash/Michael Dam

Jedenie zdravého jedla po celý rok

Na tvojej pleti sa objavuje akné vtedy, ak zanedbávaš zdravú stravu. Aby si mala krásnu tvár, musíš jesť viac celozrnných potravín, ovocie bohaté na vitamín C, antioxidanty a taktiež by si mala obmedziť cukor. Ten je najväčší spúšťač akné. Prejdením z nezdravej stravy na vyváženú nespozoruješ zázraky hneď – preto je dobré, aby si jedla zdravo po celý rok.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.