V našom predchádzajúcom článku si mohla naraziť na letné európske destinácie, kde si môžeš urobiť aj low-cost dovolenku. Ak neplánuješ ísť autom, jednou z najdôležitejších položiek celého výletu je jednoznačne letenka. Čo musíš urobiť pre to, aby si natrafila na lacnú a výhodnú letenku, vďaka ktorej ušetríš nejaké tie eurá?

Ak by si chcela hľadať lacné letenky na vlastnú päsť, odporúčame overené vyhľadávače ako Skyscanner, Kiwi, Kayak alebo Azair. Stačí zadať destináciu, kam by si chcela ísť a dátum. Niektoré vyhľadávače ponúkajú flexibilný dátum, ktorý oceníš najmä v prípade, ak nevieš, kedy by si chcela letieť. V takomto prípade máš väčšiu šancu natrafiť na cenovo najvýhodnejšiu letenku.

Ak budeš vyhľadávať letenku na presne stanovený dátum, lebo vtedy máš dovolenku v práci, ceny môžu byť trochu vyššie. Cena rastie najmä s blížiacim sa dátumom odletu. Z tohto dôvodu odporúčame, aby si sa do hľadania pustila trochu skôr. Ak chceš kúpiť výhodne, často to budeš musieť urobiť aj niekoľko mesiacov pred samotnou dovolenkou.

Nezabudni si pozrieť aj ceny za batožinu alebo možnosti stornovania alebo zmeny dátumu. Hlavne nízko nákladové letecké spoločnosti teraz zvýšili cenu za príručnú batožinu, ktorú si si doteraz mohla vziať zadarmo na palubu. Môže sa preto stať, že cena za kufor bude vyššia než samotná hodnota letenky. Na toto netreba zabúdať.

Niekedy to môžeš obísť zakúpením „Priority“ letenky, vďaka ktorej sa dostaneš na palubu medzi prvými. Táto doplnková služba môže vyjsť lepšie ako cena za batožinu. Je určite veľká škoda, že letecké spoločnosti dospeli k takémuto zdražovaniu. Budú nám ale chýbať časy, kedy sme sa zbalili do ruksaku, kúpili letenku za 10 eur a mohli sme spoznávať európske metropoly.

Ak sa ti nechce hľadať letenky cez vyhľadávače, niekedy stačí sledovať tých správnych ľudí. Tí urobia hlavnú robotu za teba, pretože už vedia, ako na to. Reč je cestovateľských portáloch a profiloch, ktoré pravidelne pridávajú tipy na lacné letenky a dovolenky. K tomu pridávajú aj rôzne rady. Určite ti odporúčame riadiť sa nimi a k tomu sa nezabudni správať počas cestovania bezpečne.

Okrem Instagramu odporúčame sledovať aj ich facebooké profily alebo priamo webové stránky, kde sa často dozvieš viac informácií. A ktoré by si rozhodne nemala pri sledovaní vynechať?

Tour De Svet

Janka Travelhacker

Letenky za babku

Pelikán

Kadetade – Letom svetom za pár eur

Zaleť si

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.