lowcost dovolenka
Instagram/italy, palmademallorcaguide

Vyzerá to tak, že toto leto by sme sa mohli konečne dočkať letnej dovolenky. Opatrenia sa uvoľňujú, testuje sa, očkuje sa a počty nákazených klesajú. Kým minulé leto sme nevedeli, čo máme od pandémie čakať, teraz si už mnohí z nás nevedia predstaviť ďalšiu sezónu bez mora. 

Keďže pandémia ovplyvnila aj naše zárobky, určite oceníš tipy na low-cost letnú dovolenku, ktorú si budeš môcť dovoliť aj s obmedzeným rozpočtom. Stačí sa trochu uskromniť a namiesto all inclusive a drahých hotelov si vybrať airbnb, kde môžeš ušetriť aj desiatky eur. Keď navyše natrafíš na lacnú letenku nízko nákladovej leteckej spoločnosti, máš vyhraté.

Ubytovanie je teraz často lacnejšie než po minulé roky, pretože ľudia v zahraničných krajinách budú vďační za akéhokoľvek turistu. Nezabudni dodržiavať opatrenia v konkrétnej krajine, ktoré sa môžu líšiť. Ak si trúfaš a chceš naozaj ušetriť, kde sa len dá, vyskúšaj couchsurfing, vďaka ktorému môžeš prespať niekde aj zadarmo alebo za minimálny poplatok.

Do ktorých európskych krajín a miest sa dajú zohnať letenky najlacnejšie a celá dovolenka sa tak dá naplánovať aj s obmedzeným rozpočtom? Určite neodporúčame kúpiť hneď prvú ponuku ubytovania, ktorá ti vyskočí. Radšej poriadne pohľadaj a uvidíš, že napríklad na tretej strane objavíš aj niečo lacnejšie a dokonca bližšie pri pláži .

Španielsko

Barcelona, Valencia, Málaga, Alicante, Costa del Sol či Costa Brava. Tieto španielske destinácie sú počas leta najviac navštevované. Letenky sa dajú zohnať doslova za pár eur a nájdeš tam všetko, čo potrebuješ. Okrem oddychu pri mori môžeš spoznávať aj krásnu španielsku históriu. Určite tu ochutnaj ich tradičný pokrm paellu.

Španielske ostrovy

Malorka, Menorca alebo Kanárske ostrovy. Všetky patria pod Španielsko a patria k ešte viac obľúbeným letoviskám, než samotné španielske mestá. Určite odporúčame požičať si auto a celé tieto ostrovy prejsť. Z takejto dovolenky budeš mať úplne iný zážitok.

Portugalsko

Ak sa povie Portugalsko, ako prvé ti určite napadne Porto alebo Lisabon. Okolie aj pláže sú tu tiež veľmi pekné a veľa ľudí hovorí, že Portugalsko je krajšie ako Španielsko. Treba ho teda zažiť na vlastné oči.

Taliansko

Taliansko môžeš navštíviť letecky, no pokojne tam zájdeš aj autom, čo má tiež svoje výhody. Môžeš tam nájsť veľa miest s krásnymi plážami, napríklad Rimini, Benátky (Lido di Jesolo), Bibione, Bari, Palermo či Otranto. Okrem toho Taliansku dominujú ostrovy Sicília a Sardínia, ktoré ťa očaria svojou unikátnou krásou. Taliansko môžeš navštíviť v ktorékoľvek ročné obdobie a nebudeš to ľutovať.

Grécko

Dovolenku v Grécku si môžeš vychutnať aj luxusnú, no ak sa vieš uskromniť, dá sa to. Obľúbené sú ostrovy Korfu, Kréta, Rhodos, Chalkidiki, Zakynthos či Peloponéz. Populárne je aj Santorini, no to je trochu drahšie.

Chorvátsko

Do Chorvátska väčšinou jazdíme autom a ide o najobľúbenejšiu destináciu Slovákov. Väčšinou sa priprav na kamienkové pláže. Na severe sú obľúbené destinácie Rijeka, Istria s mestami Rovinj, Banjole či Novigrad. Na juhu je tých navštevovaných miest trochu viac a aj pláže tam nájdeš pieskové. Ide napríklad o Split, Dubrovník, Krk, Korčula, Zadar, Hvar, Brač alebo Makarska.

Balkánske krajiny

Okrem populárneho Bulharska by sme ti rady odporučili aj menej známe destinácie, ktoré sú lacné a výhodou je, že aj menej navštevované. Konkrétne ide o Čiernu Horu, Bosnu a Hercegovinu či Albánsko. Budeš prekvapená, aké krásne miesta sa tam ukrývajú.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie