Leto je v plnom prúde a viaceré letecké spoločnosti ohlásili výpredaj leteniek do európskych metropol doslova za pár eur. Prekvap teda svojho frajera a naplánuj výlet na najromantickejšie miesta, aké sa dajú v Európe nájsť. Užijete si romantiku len pre seba a navyše ani veľa neminieš. No nie je to ideálne?

Paríž

Keď sa povie romantika, človeku hneď napadne Paríž. Prechádzka popri Seine, výhľad z Eiffelovky či vychýrená francúzska kuchyňa. Určite si nemôžeš nechať ujsť rozkvitnutú Champs-Élysées alebo umenie v Louvre.

Benátky

Taliansko ponúka hneď niekoľko miest stvorených na romantický výlet. Hneď prvým sú Benátky, ku ktorým neodmysliteľne patrí plavba gondolou, bez ktorej nemôžeš odísť. Za zmienku tiež stoja kostoly a múzeá, ktorých je tam neúrekom.

View this post on Instagram

very nice hehe venice hehe

A post shared by tm (@taymorris_) on

Verona

Si milovníčkou Shakespeara? V tom prípade musíš zavítať do Verony, kde nájdeš legendárny balkón, pod ktorým Rómeo vyznával lásku svojej milovanej Júlii. Môžeš si dokonca zaplatiť aj vstup na tento balkón a aspoň na chvíľu sa zahrať na samotnú Júliu.

Rím

Koloseum, Pantheón, Bazilika svätého Petra, Fontána di Trevi, do ktorej môžeš vhodiť mincu…to sú miesta, ktoré určite nesmieť vynechať. Rovnako ako námestie Piazza di Sagna, ktoré určite poznáš z filmu Prázdniny v Ríme. Romantika na teba bude číhať z každej strany.

Florencia

Určite nesmieš vynechať námestie Piazza del Duomo, ktoré je srdcom celej Florencie. Prechádzka po talianskych uličkách a ochutnatie pravých talianskych špecialít zaručia, že sa do Talianska ihneď zamiluješ. Môžeš si odskočiť aj do Pisy, ktorá je vzdialená len pár kilometrov a okrem známej šikmej veže určite nevynechaj ani more, ktoré je nádherne priezračné.

Santorini

Aj ty závidíš každej žene na Instagrame, ktorá sa pochváli fotkou zo Santorini? Tradičné modro-biele domy a kostoly neodmysliteľne patria k romantickému výletu. Najznámejšou dedinkou je Oia, odkiaľ sa rozhodne oplatí sledovať západ slnka.

View this post on Instagram

A few favorites from Santorini 🇬🇷🌞💯

A post shared by Jeremy Diamond (@jdiamond1_) on

Londýn

Londýn je plný nádherných parkov, kde sa môžete hodiny prechádzať a nasávať čaro veľkomesta. Určite si so sebou pribaľ aj zopár orieškov, pretože v parkoch sú veveričky, ktoré k tebe ochotne pribehnú a ty ich môžeš kŕmiť priamo z ruky. Ak si chceš vychutnať výhľad na celé mesto, odporúčame London Eye alebo mrakodrap The Shard. A ak si milovníčkou Harry Pottera, nástupište 9 a trištvrte musí byť povinnou zastávkou!

Nice

Francúzska riviéra svojou krásou dostala aj celebrity, ktoré majú nielen v Nice, ale aj okolitých mestách svoje vily, takže je dosť možné, že počas prechádzky najznámejšou promenádou Angličanov na nejakého hollywoodskeho herca natrafíš. V historickej časti mesta nájdeš viaceré zaujímavé pamiatky, dokonca aj Notre Dame.

Praha

Za romantikou nemusíš ani letieť ďaleko, stačí nasadnúť na vlak alebo sa autom odviezť do stovežatej Prahy. Rozkvitnuté kvetinové záhony na Petříne, Václavák či Staromestské námestie. Ver nám, že jedna návšteva tohto mesta nestačí a ty sa sem budeš s radosťou vracať znova a znova.

Budapešť

Pekný výlet si môžeš urobiť aj k našim južným susedom, kde môžeš dokonale zrelaxovať v kúpeľoch, ktoré neodmysliteľne k Maďarsku patria. V Budapešti nájdeš najznámejšie kúpele Széchenyi, ktoré sa pýšia viacerými termálnymi prameňmi.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.