Lyžiarske stredisko Charlotte Pass sa nachádza v pohorí Snowy Mountains, štát New South Wales. Jednoducho povedané, takýto krásny výjav by si mohla spozorovať v Austrálii. Viac o tom informovalo BBC na svojom instagramovom profile.

Charlotte Pass je súčasťou pohoria Snowy Mountains. Práve to je známe svojou najväčšou dĺžkou v Austrálii. Toto lyžiarske stredisko v štáte Nový Južný Wales (New South Wales) bolo otvorené počas zimnej sezóny v rámci opatrení voči koronavírusu.

Miestni fotografi neotáľali a snažili sa zachytiť čarovnú scenériu, ktorú im v noci vykreslila nočná obloha. Tento výhľad na Mliečnu dráhu ohúril mnohých návštevníkov. Chcela by si aj ty vidieť na vlastné oči takúto krásu?

Našťastie lokalita Charlotte Pass nie je dostupná iba počas chladných mesiacov, ale rovnako počas leta. Vtedy sa môžu ľudia bicyklovať a keby mali chuť, môžu si vyraziť na túru. Pohorie ponúka vhodné podmienky aj pre nadšených horolezcov. Na nasledujúcich fotografiách je znázornené, na čo sa môžu návštevníci tešiť v teplých mesiacoch:

Hoci je v súčasnosti náročnejšie vycestovať do zahraničia, to neznamená, že by si si túto destináciu nemohla zapísať do zoznamu vytúžených výletov. Pri Austrálií si treba zachovať väčšiu trpezlivosť, pretože stále má uzavreté hranice pred cudzincami. Otvorí ich zrejme až v roku 2021, no zatiaľ si aj ty môžeš šetriť peniaze a predstavovať si, kam sa najbližšie vyberieš.

Zdroj: BBC

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.