Menej známe slovenské miesta
Instagram/hodo.sk, Instagram/silviajonas_m

Určite sa zhodneme na tom, že naša krajina je nádherná a ponúka nám množstvo lokalít, ktoré stoja za návštevu. Okrem turisticky vychytených atrakcií tu ale máme aj menej známe slovenské miesta. Výhodou je, že tam aspoň nebude toľko ľudí. Videla si už náš predošlý článok, v ktorom sme ti ukázali neznáme zrúcaniny hradov s čarovnými výhľadmi?

Teraz sme si pre teba pripravili 10 miest, ktoré sú vhodné napríklad aj na víkendový výlet s priateľom, rodinou či pokojne aj s deťmi. Ak zatiaľ nemáš vymyslený žiadny program, určite popremýšľaj nad tým, či sa nevyberiete niekam z tohto zoznamu.

Toto sú menej známe slovenské miesta, ktorých návštevu určite nebudeš ľutovať.

Pezinok

Približne 20 km od Bratislavy nájdeš toto krásne mesto, ktoré sa pýši svojím historickým centrom. Okrem viacerých kostolov tu nájdeš aj Pezinský zámok s nádherným priľahlým parkom – tento víkend tam dokonca môžeš stretnúť Geissenovcov. Nemôžeme zabudnúť ani na pezinské vinohrady. Dokonalá jarná prechádzka.

Skalica

Taktiež tu nájdeš viacero sakrálnych pamiatok, no turistov zvykne prilákať aj najstaršia tlačiareň na Slovensku. S týmto mestom sa spája aj tradičný skalický trdelník, ktorý musíš ochutnať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie