Víkend na Slovensku
Instagram/mrsostrovia/fenix.travelblogger

Dala si si aj ty predsavzatie, že tento rok spoznáš našu krajinu viac? Ak máš chuť vyraziť na výlet, ktorý si naplno užiješ, no zároveň v rámci našej krásnej republiky, máme pre teba zopár skvelých tipov. Víkend na Slovensku je vždy dobrý nápad, no nie?

Keď chceš objavovať nové miesta, nemusíš chodiť ďaleko, i na Slovensku sú také, kde sa oplatí ísť aj na dvojdňový výlet s prespaním. Užiješ si ich naplno a pritom ťa nebudú stáť veľa, keďže niektoré z nich sú zadarmo a peniaze minieš iba na dopravu či stravu.

Vyber sa s nami na Oravu, Liptov, východné Slovensko, do hlavného mesta a v neposlednom rade do Tatier a preskúmaj ich krásne zákutia, o ktorých si doteraz možno ani nevedela. Vďaka našim tipom budeš poznať našu malebnú krajinu zase o niečo viac.

Na Orave dobre …

… na Orave zdravo. A pekne. Presne tak, tento turisticky obľúbený región má toho na ponúknutie naozaj dosť a oplatí sa tu ostať celé 2 dni, vďaka ktorým toho stihneš vidieť naozaj veľa. Či už túžiš po prírode, výhľadoch, historických pamiatkach alebo iných zaujímavostiach.

V tomto krásnom kúte Slovenska nesmieš vynechať, ako inak, Oravský hrad, bez ktorého to nejde. Do plánu zahrň aj Oravskú priehradu, kde môžeš využiť plavbu loďkou na Slanický ostrov, kde ostal po zatopených obciach zachovaný kostolík. V jeho vnútri sa nachádza galéria, takže aj niečo pre milovníkov umenia.

Zaujímavé časti tvojho výletu budú aj Múzeum Oravskej dediny, kde sa pozrieš na ľudovú architektúru, no ak ťa zaujíma viac výtvor prírody, neďaleko sa nachádza Brestovská jaskyňa.

No a doslova „vrchol“ bude, ak sa pôjdeš pozrieť na obrovskú sochu Ježiša Krista nad obcou Klin. Pri nej budeš mať dychberúci výhľad na okolie a na tento víkend na Slovensku nezabudneš.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie