instagram.com/irene.lucia & instagram.com/trangoska

Keď je vonku sychravo a zima, plány na víkend sa robia oveľa ťažšie. Miest, ktoré sú niečím zaujímavé a pritom schované v teple pod strechou nie je až tak veľa, ako by sme potrebovali. Ak si z Bratislavy a okolia, alebo sa tu chystáš na výlet, máme pre teba pár tipov na také miesta, ktoré môžeš navštíviť aj v prípade, že ti počasie nepraje. 

Danubiana

Kúsok od hlavného mesta sa nachádza jedno z najromantickejších múzeí moderného umenia v Európe – Danubiana Meulensteen Art Museum. Od svojho otvorenia múzeum uskutočnilo desiatky výstav najprestížnejších osobností slovenskej, európskej a svetovej výtvarnej scény.

Poloha múzea nachádzajúceho sa na hraniciach troch štátov (Slovenska, Maďarska a Rakúska). Prepojenie jeho architektúry s okolitou prírodou poskytuje návštevníkom neopakovateľné pohľady nielen na vystavované výtvarné diela, ale aj na okolie múzea.

View this post on Instagram

Všetko je len hra. 🌍

A post shared by Vladimira Marcinkova (Ledecka) (@vladimira.marcinko) on

Multium

Multium je galéria zrkadiel, ktorá sa hrá s optickým klamom a ilúziou a jej gro tvoria práve zrkadlá. V tejto galérii sa nachádza 6 miestností a každá z nich ponúka iný zážitok a iný pohľad na nekonečno. Kombinácie zrkadiel v  priestoroch sú vymyslené tak, aby vyvolávali vždy iný dojem nekonečna. Aj keď je to menšia galéria, na zahnanie nudy v škaredom počasí rozhodne vystačí. Tu sa za selfie „o zrkadlo“ hanbiť nemusíš.

Aurelium

Aurelium je centrum vedy, kde sa prelína zábava s učením. Idea centra vedy vychádza z názoru, že najlepšie sa každý učí pomocou vlastných skúseností a zážitkov. Preto sa snaží návštevníkom dať príležitosť všetko vyskúšať a prísť na mechanizmus, akým daná vec funguje.

Ak si myslíš, že toto je miesto pre deti, si na veľkom omyle. Zážitkové centrum vedy Aurelium je určené  pre mládež od 12 rokov, pretože exponáty vyžadujú základné znalosti fyziky, ktoré návštevníkom pomôžu pri ďalšom rozvoji vedomostí. Aj dospelí ľudia si tu tak prídu na svoje.

Galéria Umelka

Galéria UMELKA je jednou z najstarších kultúrnych inštitúcií na Slovensku. Od roku 1990 je známa ako UMELKA, je sídlom Slovenskej výtvarnej únie. Umelka bola miestom konania nielen významných kultúrnych, ale aj spoločenských udalostí.

Dnes organizuje desiatky výstav a iných podujatí. Či už si alebo nie si milovníkom umenia, tento priestor v tebe navodí pokoj.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife