Aj keď sa to mnohým nepáči, pekné jesenné dni sa čoskoro stanú minulosťou. Skôr, než si budeme musieť obliecť zimné bundy, máme pred sebou posledné dni babieho leta. To nám dáva možnosť vybehnúť von bez toho, aby nám mrzli ruky a vychutnať si ešte teplé slnečné lúče. Ak hľadáš tipy na miesta, kam sa oplatí v jeseni vybrať, si na správnom mieste.

Zraková pyramída

Jeden z najkrajších pohľadov na prírodu je práve na jeseň, keď príroda hrá všetkými farbami, a vonku je ideálna teplota. Preto v našom výbere nesmie chýbať miesto, ktoré je stvorené na to, aby si si z neho len pokojne užívala výhľad. Zraková pyramída sa nachádza uprostred Súľovských skál. Návšteva tejto drevenej konštrukcie, ktorá ponúka nádherný pohľad ako z obrázka sa spája aj s kratšou prechádzkou v prírode. Ak si turistický nadšenec, pokračovať môžeš aj túrou na Súľovské skaly.

View this post on Instagram

Natural cinema 🏞🍁🍂 #happykid

A post shared by Kateřina Fůsková (@katerinafuskova) on

Hrad Devín

Ak si z Bratislavy alebo blízkeho okolia a chceš vymeniť betónové ulice za kúsok prírody s výhľadom, vyber sa na prechádzku na Devínsky hrad. Pri tejto zrúcanine naozaj vypneš svoje myšlienky. Nemusíš sa báť žiadnej túry, tu sa naozaj v pokoji poprechádzaš a pokocháš sa výhľadom na sútok rieky Dunaj a Morava. Kamenná zrúcanina, nenáročná trasa a okolie tvoria ideálny tip na jesenný výlet.

View this post on Instagram

Saving this place for the last thing to see on our one day family trip around Bratislava was definitely a win. The only thing I forgot to check were the opening hours so we’ve missed the entrance for 5 minutes🙈😁But that didn’t kill the mood completely as you can enjoy a beautiful trail under the castle and walk along the Danube river too. No wonder the place was packed and apparently very popular destination for Slovakian families, especially for the weekends. As we’ve walked around the hill, we managed to find a perfect spot to take off and get some shots of the castle and the famous confluence of Danube and Morava rivers from the air as well.👌🏻 Will have to go back again to check the views from the castle though.⁣ ⁣ #devincastle #bratislavatrip #danuberiver #roadtrip #familytrip #dji #djispark

A post shared by Urška | Travel (@urskabatista) on

Poloniny

Národný park Poloniny je národný park na Slovensku na hraniciach s Poľskom a Ukrajinou v Poloninách Bukovských vrchoch. Je zapísaný v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO, takmer 80 % rozlohy tvoria lesy, typický ráz krajiny predstavujú zaoblené hrebene a zamokrené doliny, takže je ideálnym miestom pre pravých turistických nadšencov a milovníkov prírody. Okrem horských chodníkov je tu tiež niekoľko drevených kostolov prevažne z 18. storočia, ktoré sa stali vyhľadávané.

Chodník korunami stromov

Azda najznámejšia turistická atrakcia v našej prírode je momentálne Chodník korunami stromov, nachádzajúci sa v Bachledovej doline. Trasa o dĺžke 600 metrov ťa privedie na vyhliadkovú, 32 metrov vysokú vežu, z ktorej je neskutočný výhľad. Po ceste sa z náučných tabúľ môžeš dozvedieť množstvo informácii o faune a flóre lesa, na ktorý sa pozeráš. Hovorí sa, že tento chodník je skvelé navštíviť v každom ročnom období, pretože si ľudia nevedia vybrať, ktorý pohľad na lesy je ten najkrajší. Či sú to zelené stromy v lete, farebné na jeseň, či tie pod snehovou prikrývkou v zime.

Vlkolínec

Vlkolínec je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry. Osada predstavuje unikátny celok pôvodných ľudových stavieb, ktorý pozostáva z typických zrubových objektov a od roku 1993 je zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. V strede osady stoja dva najčastejšie fotografované objekty Vlkolínca – zrubová dvojpodlažná zvonica z roku 1770 stojaca na kamennom podstavci a zrubová studňa z roku 1860. Je súčasťou Národného parku Veľká Fatra, a ak nie si milovníkom pešej chôdze a chceš ešte vyvetrať svoj bicykel, prechádza ním aj cyklistická trasa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.