Občas u nás nastane rušné obdobie. Práca, brigáda, učenie na štátnice a množstvo iných povinností, s ktorými sa musíme popasovať.

Keď si splníme všetko čo máme, tak si uvedomíme, že nám nezvýšil žiaden čas a ani energia na to, aby sme sa vybrali do fitness centra a vydali tam zo seba maximum. To ešte neznamená, že musíme prísť o svoju ťažko vydretú formu. Existuje zopár trikov, ktoré ti ju pomôžu udržať, pokiaľ si nenájdeš znovu čas na cvičenie.

  1. Pi veľa vody – ovocné džúsy či iné sladené nápoje nahraď čistou vodou. Ráno začni tým, že vypiješ pohár vody a až potom sa naraňajkuješ.
  2. Ak máš niekam ísť, snaž sa ísť peši – tak zapojíš aspoň niektoré svaly a vydáš energiu. Možno sa to nezdá, ale aj také umývanie riadu či žehlenie ti pomôže spáliť nejaké kalórie.
  3. Zameraj sa na stravu – základ k tomu, aby si nestrácala svalovú hmotu a naopak nepriberala na tuku je udržať si svoj príjem bielkovín, sacharidov a zdravých tukov. Snaž sa udržať si vysoký príjem bielkovín a sacharidy obmedz na tie zdravé (ovsené vločky, celozrnná ryža, kus-kus atď). Tuky čerpaj z rýb, rôznych semien alebo avokáda.
    zdroj: OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  4. Ak máš chuť na sladké, vyber si lepšiu variantu – keď máme stres zvykneme siahnuť po niečom, čo upokojí naše chute. Zväčša si však vyberáme nezdravé veci, ktoré okrem vysokého obsahu rafinovaného cukru, obsahujú navyše aj množstvo tuku. Ak potrebuješ niečo dobré, siahni po ovocí. Taký banán má napríklad vysoký horčíka a iných minerálnych látok, ktoré ti pomôžu lepšie v noci spať. Lesné ovocie, ako jahody a rôzne bobule majú nízky obsah cukru a chutia výborne.
  5. Dobrý spánok je základ – počas neho sa totiž neuvoľní len tvoja myseľ, ale aj telo. Dobrý spánok ti pomáha znižovať stresové hormóny, ktoré okrem iného môžu aj za zvýšené ukladanie tukov.
  6. Ak káva, tak bez cukru! – v časoch, kedy si kávu ordinujeme trikrát denne, je dobré urobiť nejaké škrty. Ono sa to nemusí zdať, ale keď si ku každej kávičke doprajeme dve lyžičky cukru, mliečko a ešte niečo sladké pod zub, príjem kalórii sa nám pokojne môže navýšiť aj o tri stovky.
  7. Neopúšťaj sa – to, že pár dní, či týždňov nemáš čas navštíviť fitko ešte neznamená, že celá drina musí vyjsť nazmar. Všetko sa dá udržať, ak si zvolíš správnu stravu a nezačneš sa pod nátlakom prejedať.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.