Vlasy sú našou korunou krásy. A rovnako ako na pleť, i na ne má silný vplyv zmena počasia. Z teplých, vlhkých dní sa posúvame do suchých a chladných. Vlasy touto zmenou trpia a preto je dôležité nezabudnúť sa o ne špeciálnejšie postarať. Ako na to?

Čistiaci šampón

Leto dalo vlasom poriadne zabrať. Piesok, morská soľ, opaľovacie spreje… To všetko môže mať vplyv na korienky vlasov. Novú sezónu začni poriadnou očistou. Aspoň raz týždenne použi poriadny šampón, určený práve na čistenie vlasových korienkov. Nedostatok vlhkosti počas zimy môže mať za následok aj väčšiu tvorbu lupín a svrbenie pokožky. Preventívne používaj aj šampón proti lupinám.

Hydratácia

Suchšie a chladnejšie počasie prináša aj suchú a svrbivú pokožku hlavy. Aj vlasy týmto trpia. Pri tomto prechodnom období je nevyhnutné používať hydratačné vlasové masky. Alebo aspoň zmeniť šampón, aby sa prispôsobili teplote.

Podstrihnutie

Najlepšou vecou, ktorú môžeš po lete spraviť, je nechať si vlasy trocha podstrihnúť. Končekom totiž dalo slnko zabrať a poškodených častí sa treba zbaviť. Okrem ozdravenia budeš v novom období aj „novšie“ vyzerať.

Pár kvapiek oleja

Z tepla do zimy, častejšie fúkanie teplým vzduchom, nosenie čiapky – to všetko poškodzuje vlasové kutikuly, čo vedie ku krehkým a matným vlasom. Pridaj si do šampónu niekoľko kvapiek vlasového oleja. Ten ich udrží pružné a lesklé. Vhodné sú aj masky z kokosového oleja, olivového oleja alebo bambuckého masla.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.