unsplash.com

Nevieš, akú techniku zvoliť pri kontúrovaní a nech robíš čo robíš, nie vždy sa ti kontúrovanie podarí? Prinášam ti niekoľko tipov, ktoré ti pomôžu. 

Chyby, ktorým by si sa mala vyhnúť

Pokiaľ používaš kontúrovaciu tyčinku či krémové tiene, nemala by si nanášať zároveň aj belší tieň, ktorý slúži na rozjasnenie tváre. Potom sa to snažíš rozmazať a tu nastáva ten problém. Väčšina žien rozmazáva najskôr tmavú kontúru a až potom tú bledšiu. Pretože v podstate si zanesieš tmavší odtieň do toho bledšieho a nevyzerá to v konečnom dôsledku práve najlepšie. Tie časti tváre, na ktoré nanášame bledší odtieň predsa chceme mať rozjasnené a tým, že si tam zanesieme tmavší odtieň z kontúry, celý tento zmysel rozjasnenia skazíme.

Ako správne kontúrovať?

Bledší tieň nanes pod oči, do vrások okolo úst, na čelo, na bradu a pod lícne kosti. Všetko to dostratena rozmaž. Tmavší tieň aplikujeme na čelo, na spánok a na lícne kosti. Pokračujeme s tmavším tieňom dole, až na bradu. Jemným ťukaním hubkou do tváre kontúry rozmažeme. Daj si pozor najmä na kontúru na lícnych kostiach, aby si ju hubkou rozmazávala smerom dohora,  nie nadol.

Ak používaš krémovú kontúru, mala by si na ňu naniesť ešte púdrovú kontúru, aby si všetko zafixovala. Najskôr použijeme transparentný púder, ktorým zapúdrujeme oblasti, kde sme nanášali bledšiu kontúru. Na tmavšie oblasti aplikujeme bronzer. Na rozjasnenie použijeme opäť transparentný púder, ktorý nanesieme na spodok brady v rovnej línii. Púdrový bronzer aplikujeme aj na krk, aby sme predišli akémusi farebnému prechodu.

Pri kontúrovaní nosa používame maličký štetec na púder a púdrový brozner, ktorý aplikujeme na konček nosa a po dĺžke nosa na pravú aj ľavú stranu. Na prejasnenie použijeme biely sypký púder, ktorý aplikujeme do stredu nosa po celej jeho dĺžke (medzi obe kontúry).

Aplikácia rozjasňovača

Najväčšou chybou pri rozjasňovaní je, že ho niektoré ženy aplikujú na lícne kosti, avšak s veľkým štetcom na púder. Ligot sa tak dostane naozaj všade, dokonca aj do obočia a tomu sa predsa chceme vyhnúť. Preto opäť používame aj na rozjasňovač zrezaný štetec, ktorý sme použili aj pri kontúrovaní. Aplikujeme ho na lícne kosti a a pod obočie. Ak chceš byť pri aplikácii presná, použi maličký štetec na očné tiene, aby si ho mohla aplikovať pod obočie.

Ak chceš vidieť presný návod, vyskúšaj tipy z tohto videa:

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty