V posledných dňoch nám leto ukazuje svoju silu. Horúčavy nás nútia bežať k bazénom, ochladzovať sa, ako sa len dá, no poteniu aj tak nezabránime. Pre ženy, ktoré majú počas dňa na sebe make-up, pretože sú napríklad v práci, je udržať svoju pleť v pohode poriadna výzva.

Ako zabrániť nadmernému poteniu a „stekaniu“ produktov po tvári? S našimi tipmi si ju udržíš matnú aj v týchto teplotách.

Dôkladné čistenie

Absolútne najzákladnejším krokom je pravidelné a dôkladné čistenie. Ráno aj večer by si mala mať svoju skincare rutinu, vďaka ktorej sa zbavíš nečistôt a dodáš pleti to, čo potrebuje. Či už to je hydratácia alebo extra výživa.

Prečo by si na to mala dbať aj v lete a čo to má s make-upom? Ide o to, že práve „špinavá“ pleť má tendenciu rýchlejšie sa mastiť a dávať zo seba všetko zlé preč, čo je potom viditeľné na tvári. Ak sa o ňu postaráš už od základu, výsledný efekt bude oveľa lepší. Pamätaj, že tu všetko so všetkým súvisí.

Podkladová báza a SPFko

Druhým krokom je kvalitný základ líčenia, ktorý dokáže make-upu predĺžiť životnosť. Podkladová báza je úplná nutnosť, no dá sa nahradiť aj kvalitným krémom, ak ti to vyhovuje a pleti postačuje. Ide o to, aby bola pokožka hydratovaná a produkt, ktorý sa chystáš použiť, na nej dobre držal.

V lete odporúčame viac gélovejšie a vodovejšie bázy, ktoré sú konzistenciou ľahšie. No a čo by si nemala vynechať na 100 %, je ochranný SPF produkt. Nie len, že sa na neho ďalšie veci pekne nalepia, ale ťa aj ochráni pred starnutím spôsobeným slnkom.

Menej je viac

Ak sa chceš vyhnúť pocitu, že ti tvár tečie niekam dole a pohľadu do zrkadla, pri ktorom sa budeš chytať za hlavu, potom si pamätaj, že v lete na sebe nepotrebuješ mať 7 druhov líčidiel. Pokožka potrebuje dýchať, a ak má toho na sebe veľa, spraví si cestu tak, že sa toho nánosu bude chcieť zbaviť.

Refresh počas dňa

Ak ti nič nepomáha, potom ti ostáva sa sem-tam dať trocha do pucu. Ideálnym riešením sú zmatňujúce papieriky, ktorými si pomôžeš pri mastnej a spotenej pokožke. V tomto teple totiž platí, že je lepšie ubrať, ako pridávať. Teda, namiesto toho, aby si si pridávala ďalšie vrstvy púdru, ktorým to budeš chcieť zachrániť, radšej zvoľ jemnú úpravu odobratím.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.