Každodenný stres, prach, nečistoty z ovzdušia sa výrazne podieľajú na kvalite tvojej pleti. Na tvári sa veľmi rýchlo podpisuje starnutie, únava, nedostatok spánku, zlé stravovanie, stres a podobne. Určite si vyskúšala mnoho rôznych masiek na pleť z drogérie. Dnes ti ukážem niekoľko perfektných receptov, ako si pleťové masky vyrobiť a na čo ti pomôžu. Nemáš sa čoho báť, sama som ich všetky vyskúšala.

Prírodný superliek

V kozmetike má široké využitie rumanček. Taktiež je prírodným prostriedkom k dosiahnutiu peknej a čistej pleti. Rumanček pôsobí protizápalovo a upokojuje pleť, preto je vhodný aj pre aknozívnu pleť. 1x týždenne som si umyla tvár rumančekovým nálevom a moja pokožka hneď získala zdravú a peknú farbu.

Jpeg

Denisa Tomíková

Uhorkový obklad

Plátky uhorky som nakrájala a položila na dôkladne vyčistenú pleť asi na 15 minút. Počas tejto doby som oddychovala. Uhorka zlepší výživu pleti, spevní ju, omladí a vypne tvoju pleť.

Liečivá škoricová maska

Na túto masku som použila ½ čajovej lyžičky mletej škorice, 1 čajovú lyžičku medu, 1 čajovú lyžičku citrónovej šťavy (ak máš citlivú pleť nepridávaj citrón).

Všetky suroviny som zmiešala v miske. Keď mi vznikla jednotná hmota, natrela som si ju na vyčistenú pleť. Samozrejme som sa vyhla okoliu očí a úst. Masku som nechala pôsobiť okolo 20 minút, umyla som ju a pleť natrela mojím pleťovým krémom. Túto masku som požívala 1x do týždňa a už po niekoľkých použitiach som uvidela, že drobné ranky na tvári po akné pomaly miznú.

Jpeg

Denisa Tomíková

Maska proti vráskam

Použila som kyslé mlieko alebo sladkú smotanu a med.

Ingrediencie som spolu zmiešala, aby vznikla kašička. Na vyčistenú pleť som túto kašičku natrela, nie len na tvár, ale aj na krk a dekolt. Túto masku som nechala účinkovať asi 4 hodiny, a potom som ju umyla vlažnou vodou. Maska veľmi dobre pomáha proti prvým prejavom starnutia pokožky. Skús ju používať 3x mesačne a určite uvidíš jej priaznivé účinky.

Výživná maska

Potrebovala som 2 banány, 1 lyžičku bieleho jogurtu, 1 lyžičku kyslej smotany.

Všetko som spolu premiešala a vznikla mi hustá hmota, ktorú som v hrubej vrstve natrela na pleť. Nechala som ju pôsobiť 20 minút, a potom som ju umyla vlažnou vodou. Ak máš aj ty suchšiu pleť, tak túto masku používaj 1x týždenne. Táto maska pokožku normalizuje, vyživuje a dodá jej potrebnú hydratáciu.

Jpeg

Denisa Tomíková

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.