unsplash.com

Celebrity rozhodne vedia, ako sa majú starať o svoju pleť. Či už ide o modelky, spevákov, herečky… Kylie Jenner, Rihanna, Troye Sivan, Kim Kardashian, Emily Ratajkowski, Candice Swanepoel, Hailey Rhode Bieber, Taylor Hill a mnoho ďalších…

Starostlivosť o pleť

Svojim fanúšikom radia, aby pleť samozrejme hydratovali. Krém na tvár je na nezaplatenie a tvorí povinnú kozmetickú výbavu každej ženy. Ďalej sú to masky na tvár – či už z drogérie, látkové masky alebo prírodné masky, ktoré si dokážeš vyrobiť aj sama doma. Zmiešaš iba avokádo, ovocie acai, niekoľko rozmačkaných jahôd a zopár lyžíc medu. Ženy by nemali zabúdať ani na pravidelné masáže tváre.

Mejkap

Pokiaľ si nanášaš mejkap, nemala by si zabúdať na korektor. Ten aplikuj pod oči, do stredu čela, na bradu a na mimické vrásky okolo úst. Ak chceš skrotiť neposlušné obočie, požívaj kefku na mihalnice a obočie, ktorú zastriekaj lakom na vlasy. Podľa modelky Elsy Hosk by si mala kontúrovať tú časť tváre priamo pod lícnymi kosťami či krk.

Očné tiene

Rihanna zbožňuje dramatický očný look a tak mieša bláznivé farebné tiene, ktoré aplikuje na viečko. Pokiaľ nemáš pri sebe očné tiene, skvelým tipom sú aj tekuté rúže. Tie sa dajú použiť aj ako očný tieň. Aby sa očné tiene trblietali čo najviac, Elsa Hosk radí, aby si ich aplikovala prstom a jemným poklepávaním na viečko.

Rozjasňovač

Aby bola Kylie Jenner pri jeho nanášaní presná, požíva na rozjasňovač menší štetec na očné tiene. Aplikuje ho na lícne kosti, po celej dĺžke nosa a aj na konček nosa.

Maskara

Každá z nás nenávidí, ak sa riasenka dostane nielen na riasy, ale aj na viečko. V takejto chvíli ju jednoducho zotri pomocou paličiek do uší. Nezabudni riasi oddeliť, najlepšie pomocou oddeľovača rias.

Linka na oči

Aby oko pôsobilo opticky väčším dojmom, mala by si ceruzku na oči aplikovať nielen na spodnú vnútornú linku oka, ale aj vrchnú. Pokiaľ si nevieš dať rady s mačacou linkou, urob tri bodky presne tam, kde chceš, aby linka bola. Potom ich už len jednoducho spoj a linka je na svete.

Rúž

Pokiaľ nemáš čas na linku okolo pier, vyskúšaj štetec na rúž. Obkresli ním líniu pier a a pery vyplň tým istým rúžom. Lesk  nanes do stredu pier a prstami ho rozmaž po celom obvode pier.

Fixácia

Dôležité je po skončení úprav tváre mejkap dobre zafixovať. Len tak zaručíš, aby ti vydržal celý deň. Používaj ho v primeranom množstve a samozrejme niekoľko minút počkaj, kým ti zaschne na tvári, aby si si svoje veľdielo neskazila.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty