Cvičenie, zdravá strava, modelky, upravená realita a zle nastavená vidina toho, ako má žena v dnešnej spoločnosti vyzerať. S týmto všetkým denne zápasíme a pritom to vôbec tak nie je.

Spoločnosťou je už dávno nastavená krivka toho, ako by žena mala vyzerať, ako by sa mala obliekať, čo by mala jesť, denne cvičiť, len aby sa vyrovnala modelkám na predvádzacích mólach, ktoré sú denne v posilňovniach a ich jedinou starosťou je starať sa o to ako vyzerajú.

My, ženy, však nemáme vyzerať ako to určuje niekto, ale ako chceme my samé. Nezáleží na čísle, ktoré sa ti ukáže na váhe ani na tom, že nemáš veľkosť oblečenia XS, ak si so svojim telom spokojná. Do postavy ti zasahuje aj genetika, ktorá (aj keď ju mnohí popierajú) robí s tvojou postavou a hormónmi svoje vlastné divadlo. A tak je jedno, že máš len 50 kíl, no aj tak nosíš oblečie vo veľkosti M. Na postavu vplýva mnoho faktorov, nie len to malé číslo na váhe.

Niekto je geneticky príliš útly, niekto má zas postavu po otcovi a široké ramená, každá z nás je však najkrajšou verziou seba samej. Ak máš prsia, buď za ne rada, ak máš malý zadok, buď na neho hrdá, pretože o to ľahšie sa ti kupujú nohavice. Či už na svojej postave makáš alebo nie, buď na ňu hrdá, pretože dotvára jeden nádherný celok, TEBA.

Influencerky konečne hovoria pravdu

Ak máš pochybnosti o svojom tele, o tom ako vyzerá len kvôli tomu, že na Instagrame vidíš krásne dievčatá s dokonalou postavou, tak ťa vyvediem z omylu. Influencerky, ktoré sa neboja hovoriť pravdu, začali ukazovať realitu a nie len vyšperkované fotky.

Na svoje siete pridávajú to, ako naozaj vyzerajú, s porovnaním toho ako sa zvyčajne modelky a instagramové hviezdy zvyknú nastaviť. Tieto ženy ukazujú, že sociálnymi sieťami a spoločnosťou je zle nastavená hodnota ženy. Tá nespočíva v dokonalosti, ale v obľube seba samej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.