Photo by Elijah O'Donnell from Pexels

Poznáš ten pocit, keď s tebou niekto veľmi nepekne vybabral a tebou teraz lomcujú nervy? V hlave sa ti črtá dokonalý plán šťavnatej pomsty, no mala by si si uvedomiť jednu vec. Ten človek už nie je v tvojom živote, ale aj tak mu venuješ množstvo energie. Škodíš sama seba a koniec-koncov, karma má tiež svoje čaro. Portál Exploring your mind, Elite daily a Her way uviedli dôvody, prečo dať ruky preč.

Viac šokuješ tichým a pokojným odchodom

Intrigy, krik, hádky, hystéria k ničomu nepomôže. Za to, keď si uvedomíš vlastnú hodnotu a budeš sa držať toho, čo chceš mať v živote, to ti dodá odvahu. Budeš odhodlaná odísť s tým pocitom, že čokoľvek sa teraz vysloví, už je zbytočné. Nepotrebuješ sa s nikým hádať a keď vidíš, že to nikam nevedie, jednoducho sa poberieš ďalej. Tento tichý a pokojný odchod nie je takým častým javom. Preto dokáže šokovať aj osobu, ktorá ťa k nemu doviedla.

Neprepadaj impulzom

Keď ti v hlave vznikne myšlienka, čo by si najradšej spravila, môžeš v sebe pociťovať adrenalín. S nadšením si predstavuješ, ako by to asi prebiehalo a nahováraš si, že práve vtedy by si bola spokojná. Problém je, že klameš samú seba. Ten človek už zmizol z tvojho života a tým, že lipneš na týchto scenároch sa iba oberáš o energiu. Ak by si aj niečo vyviedla, neskôr by si to mohla oľutovať. Nezníž sa pod vlastné morálne zásady a nedovoľ, aby daná osoba mala na teba dosah. Najprv však musíš začať od seba.

Tvoje vyžarovanie je silnejšie ako pomsta

Sústreď sa viac na seba. Ak niekto už nemá miesto v tvojom živote, dobré pre teba. Prináša sa to nespočetné množstvo výhod a samota ti neublíži. Buď pre seba tou najlepšou spoločnosťou a zaľúb sa do vlastnej osobnosti. Tvoje zdravé sebavedomie bude neprehliadnuteľné a všimnú si ho aj tí,  s ktorými si sa musela rozlúčiť. Hoci sa budú tváriť, že ich to nezaujíma, v kútiku duše pocítia výčitky a ľútosť.

Osloboď sa

Nechaj to tak. Uzavri to a odpusti, aj keď si nedostala žiadne ospravedlnenie. Vykonaj tak kvôli sebe. Cez celý incident sa prenesieš len v prípade, že dopíšeš túto bolestivú kapitolu. Nedá sa pred tým ujsť, ani skrývať. Treba tomu čeliť a napokon si z toho vziať ponaučenie. Neanalyzuj, nedomýšľaj si. Jednoducho prijmi tento fakt a nezabudni dať milosť tiež samej sebe. Vďaka odpusteniu sa posunieš ďalej a budeš konečne slobodná od minulosti.

Čo dáš, to sa ti aj vráti

Pocit krivdy a bolesti je silný, ale ani pomstou sa nič nevyrieši. Neinvestuj svoj drahocenný čas a energiu do ľudí, ktorí pri tebe dávno nemajú čo robiť. Nikomu nepraj nič zlé, veď ono ich to dobehne. Nie sú to žiadne zákerné myšlienky, len v živote platí – karma je zdarma. A tá dokáže rozhodne lepšie udrieť ako impulzívne vymyslená pomsta. Ty sa za ten čas môžeš venovať svojmu sebarozvoju a tešiť sa na toto zúčtovanie. Mohlo by to byť ešte lepšie?

Zdroj: Exploring your mind, Elite daily a Her way

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife