pexels.com

Už si sa niekedy ocitla vo vzťahu, kedy bolo v podstate všetko v poriadku, no niekde vnútri si cítila, že ti to nestačí?

Prežili ste spolu pekné chvíle, žiadna zrada, podvádzanie, či nič iné „typické“, prečo ľudia opúšťajú svojich partnerov sa neudialo, no aj tak máš pocit, že chceš jednoducho viac?

Viac lásky, viac vášne, viac šťastných chvíľ. Viac duševného spojenia, viac dobrodružstva, viac zábavy. Cítiš, že to, čo je teraz je síce dobré, ale ničím výnimočné. Cítiš, že láska by nemala byť obyčajnou, či bežnou. Žeby mala byť omnoho špeciálnejšou, než len teraz.

Už si to niekedy zažila, no nevyšlo to. Bolo to krátke, no intenzívne, ale zanechalo to v tebe stopy, na ktoré nezabudneš. Chcela si sa usadiť, chcela si, aby po búrke prišlo niečo pokojné. A ono to prišlo. Našla si si milého chlapca, ktorý ťa vedel rozosmiať a síce si zo začiatku necítila ohromnú príťažlivosť, či lásku na prvý pohľad, časom si sa rozhodla ostať s ním, pretože ti bolo v jeho prítomnosti jednoducho dobre.

No teraz nevieš, čo ďalej. Neexistuje nejaký špecifický dôvod, pre ktorý by si ho mala opustiť. Nechceš ho raniť. Nechceš mu povedať, že jeho láska ti už nestačí. Že to, čo medzi vami bolo postupne vyprchalo. Vysvetľuje sa to naozaj blbo, ja viem.

Ako niekomu vysvetlíš, že aj keď nič zlé neurobil, tak rozmýšľaš nad tým, že ho opustíš? Nechceš ho zradiť, ani mu ublížiť.

No vnútri sa necítiš viac spokojná ani šťastná. Potrebuješ zmenu, chceš sa posunúť, no nevieš ako. Bojíš sa neznámeho. Bojíš sa samoty. Bojíš sa toho, čo príde, keď tu nebude on.

Ale keď sa budeš báť urobiť krok vpred, nikdy nedosiahneš to po čom túžiš. Pretože každý by sme si mali ísť za svojím šťastím. Ver, že skôr či neskôr sa tvoja nespokojnosť odrazí aj v tvojom súčasnom vzťahu a skončí to aj tak rovnako. Stačí len počúvnuť svoju intuíciu a nebáť sa zmeny.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating