Niekedy sa ospravedlňujeme až príliš často, nemyslíš si to? Hovoríme „prepáč“ aj v takých situáciách, za ktoré nemôžeme. Tu nájdeš 7 vecí, za ktoré sa naozaj nemusíš ospravedlňovať a ani hanbiť.

Za svoje pocity

Prvá vec, za ktorú sa nemusíš ospravedlňovať a rovno je aj najdôležitejšia. Naozaj sa nikdy nehanbi za to, čo cítiš. Hovorí to o tebe, že si empatická a máš dobré srdce. Či plačeš, alebo sa nahlas smeješ – nemusíš hovoriť „prepáč mi to“.

Za svoje chyby

Nikto nie je dokonalý a každý prišiel na svet s tým, že sa tu musí učiť. To, že robíš chyby je prirodzené, pretože sa snažíš. Žiadny úspech nemôže byť bez chýb. Neospravedlňuj sa za to, koľko si ich urobila.

Za svoje názory

V tomto modernom svete je krásne to, že môžeš mať svoj vlastný názor. Môžeš si myslieť to, čo presne chceš a nemusíš sa prispôsobovať. V niektorom prostredí je však lepšie, ak svoj názor nevyjadríš a necháš si ho pre seba. Avšak, za žiadnych okolností sa nemusíš za svoj názor hanbiť a ospravedlňovať.

Za svoj štýl oblečenia/topánok/účesu

Podobný prípad. Žijeme v slobodnej krajine, na ktorej je pekné to, že ti nikto neprikazuje čo máš nosiť, čo si máš obúvať a ako máš mať upravené vlasy. Môžeš mať svoj vlastný štýl a keď sa stretne s nepochopením, neospravedlňuj sa. Si to predsa ty – sama sebou.

Za komplimenty

Medzi najhoršie vlastnosti ženy by sa dalo zaradiť aj ospravedlňovanie sa za komplimenty. Keď ťa však niekto pochváli, nemusíš sa hanbiť, nemusíš sa cítiť trápne a už vôbec sa nemusíš ospravedlňovať.

Za svoje rozhodnutia

Robíš ich predsa sama, žiješ svoj vlastný život, nesieš za ne zodpovednosť a vieš si vybrať to najlepšie rozhodnutie z rôznych možností. Naozaj sa v tejto oblasti nemusíš obraňovať a ani sa ospravedlňovať.

Za výber priateľov/partnera

Medzi najhoršie vlastnosti rodičov zase patrí, keď riešia priateľov a partnerov ich detí. Samozrejme, pokiaľ nemáš 18, dá sa to s privretými očami pochopiť. No ak si už dospelá a osamostatnila si sa, za výber svojich priateľov a partnera sa nemusíš ospravedlňovať. Hlavné je, že sa ľúbite.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.