Neviem, či to vieš, ale včera bola nedeľa a dnes ako inak pondelok. Na čo však určite netreba zabúdať je, že je to (opäť raz) TEN pondelok. 🙂

Je to TEN pondelok, od ktorého zasa (asi po 654x) začínaš cvičiť, držať diétu, nejesť sladkosti, šetriť peniaze, nepiť alkohol, nefajčiť…

Všetko je to skvelé a za všetko ťa chválim a dávam high five za odhodlanie. Čo však ak si dnes síce namotivovaná zajtra začať, no príde utorok či streda, tvoj entuziazmus postupne odchádza a prichádza piatok a ty si (prepáč za výraz) v riti jak jarný sneh, lebo si zas a znova tam, kde si bola predtým, než si sa tak skvelo odhodlala zmeniť svoj život k lepšiemu.

 

“ĽUDIA ZLYHÁVAJÚ NIE PRETO, ŽE CHYBA JE V NICH, ALE PRETO, ŽE ZLYHANIE JE SÚČASŤOU CESTY, KTORÁ VEDIE K ÚSPECHU.”
PAUL MCKENNA

zdroj: pexels.com

Keďže som posledný týždeň dostala niekoľko otázok o hľadaní motivácie na cvičenie a o tom, ako to nevzdať príliš rýchlo, rozhodla som sa dať dohromady také moje naj 3 spôsoby, ako zasa nájsť motiváciu pre prípad, že by sa ti už po pár dňoch nechcelo… 😉 Poďme na to!

1. Nakopni sa, kočka!

 

“PREKÁŽKY SÚ TO ČO VIDÍŠ, KEĎ SA PRESTANEŠ POZERAŤ NA SVOJ CIEĽ.” 
BRIAN TRACY

 

Sedíš a sama seba sa pýtaš: „Prečo to robím? Aký je vlastne môj cieľ? Čo ma prinútilo konať? A ako môžem prekonať svoje prekážky?“ Keď sa začneš pýtať sama seba tie správne otázky, potom si jediná osoba, ktorá má na ne odpoveď. Pohrab sa hlboko v sebe a zisti, čo je tvojou hybnou silou. Ty si tá, ktorá pre seba robí najviac. Ráno sa ti nechce vstať, v práci máš nastavené až príliš vysoké tempo, si mamička, manželka, učiteľka, … zoznam pokračuje… Nech si čímkoľvek, je to v poriadku. No musíš byť aj osobnou trénerkou, a to sama sebe! Čím viac sa totiž postaráš o seba, tým viac lásky môžeš do svojho života dať.
Nie raz sa začínajúceho cvičenca pýtam: „Prečo vlastne si tu?“

 

“ÚSPECH SI TY !”
DALE CARNEGIE

zdroj: pexels.com

A spýtaj sa sama seba:

Páči sa ti predstava, že sa ťa po všetkej tej drine budú pýtať ako sa ti to podarilo? Alebo si tu, aby si si pri chôdzi na páse ťukala do telefónu a všetkým sa neustále len sťažovala, aké je to ťažké?

 

RADA: KEĎ BUDEŠ CHCIEŤ NABUDÚCE ZASA ZAČAŤ CVIČIŤ, SPÝTAJ SA SAMA SEBA, PREČO SI SA V TAKEJ CHVÍLI VÔBEC OCITLA? ČO JE PRÍČINOU TVOJHO ROZHODNUTIA?
A KEĎ BUDEŠ POZNAŤ ODPOVEĎ, DRŽ JU V HLAVE A VYTIAHNI JU VŽDY, KEĎ SA TI ZASA NEBUDE CHCIEŤ.
TLAČ NA SVOJE LIMITY!

zdroj: pexels.com

2. Denníček!

V živote ako takom je veľmi dobrou voľbou na vypnutie a vyventilovanie obyčajné písanie denníka. Ja mám rovno dva! Denník je pre mňa jedným z najlepších nástrojov na sebakontrolu pri osobných veciach ale rovnako i pri cvičení. Je povzbudzujúce ak na konci mesiaca zistím, že som vlastne v páse schudla, že som práve naopak nabrala na bicepse, či že som na mŕtvom ťahu zodvihla viac.

A navyše je pre mňa denníček aj veľmi dobrou terapiou pred spaním, ktorá dokáže moju myseľ držať sústredenú a motivovanú. Vypísať si dôležité myšlienky dňa ťa vedia aj po čase vrátiť späť do pocitov a príjemných či zaujímavých zážitkov.

zdroj: pexels.com

3. Spoj sa s ostatnými Pink Iron Ladies!

Nie raz som sa stretla s vetami: “Manžel ma nepodporuje. Rodina ma nepodporuje. Nikto mi v zdravom štýle nepomáha. Všetci sabotujú moju snahu.”

 

“PREKÁŽKY MA NEMÔŽU ZLOMIŤ. KAŽDÁ PREKÁŽKA VYŽADUJE LEN VEĽKÚ DÁVKU ODVAHY.”
LEONARDO DA VINCI

A preto si pomôžme navzájom!

Pripoj sa ku ostatným Pink Iron Ladies na facebookovej stránke Pink Iron Lady a začni s ostatnými kočkami zdieľať svoju cestu, nápady, fitness recepty, rady, tipy a triky! Ku svojim fotkám nezabudni pridať hashtag #PINKIRONLADY a staň sa tak motiváciou pre ostatné, kočky! 😉

Viac skvelých motivačných článkov nájdeš TU

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.