Leto patrí k najobľúbenejším ročným obdobiam a spája sa nám s pohodou, oddychom, ale aj neskutočným teplom. Aj keď je slnko pre našu pokožku nebezpečné po celý rok, práve v tomto čase by si sa o svoju tvár mala starať úplne inak.

Aby si predišla spáleniu, vysušeniu či inému nebezpečenstvu spojenému so slnečným žiarením, mala by si mať po ruke vždy tieto 3 must-have produkty, ktoré by nemali chýbať žiadnej žene nie len v plážovej taške.

Kvalitné SPF-ko

Produkty s ochrannými faktormi by si nemala používať iba počas horúčav. Kvalitné SPF-ko potrebuješ (minimálne) na tvári aj počas zimy. Pri tomto produkte by si mala poriadne zvažovať, čo si kupuješ. Väčšina ľudí vojde v lete do drogérie, vyberie si prvý „opaľovák“, ktorý uvidí a beží na kúpalisko.

No uvedom si, že je to produkt, ktorý si dávaš priamo na tvár a jeho úlohou je poriadne ťa chrániť. Nie len na tú chvíľu pri bazéne, ale počas celého dňa. Škodlivé lúče spôsobujú rýchlejšie starnutie pokožky, a to veru nechceš, však? Prečítaj si poriadne zloženie produktu, ktorý si kupuješ, študuj si „niečo viac“ o tejto problematike a vytvor si s ním svoju rutinu.

Na pleť sa odporúča počas letných mesiacov používať faktor 50. Pod číslo 30 však rozhodne ani nechoď.

Hydratačná voda

Termálne vody v spreji, face misty, kvetinové vody, … na trhu nájdeš množstvo produktov, ktoré by si mala mať počas slnečného letného dňa po ruke. Ak si doma, odporúčajú sa pre chladivý efekt skladovať v chladničke. A na čo slúžia?

V prvom rade ide o okamžitú hydratáciu. Podľa druhu vody v spreji však existuje viacero využití. Kvetinové vody majú napríklad regeneračné, upokojujúce či antibakteriálne účinky. Iné face misty už obsahujú aj SPF faktor, takže ťa nie len osviežia, ale dodajú ochranu pred slnkom navyše.

Ochranný balzam na pery

Priznaj sa, hydratuješ a ochraňuješ svoje pery pravidelne? Väčšina žien si ich natrie až vo chvíli, keď cítia, že ich už majú suché a popraskané. No práve tomu sa potrebujeme vyhnúť. Aj pery by si mala hydratovať dôkladne a preventívne, najmä počas leta.

V drogériách zakúpiš balzamy, ktoré už obsahujú aj SPF faktor, pretože aj táto časť tváre potrebuje ochranu pred slnkom. Tu sa však väčšinou vyskytuje a postačuje faktor číslo 15. No aj ten sa ráta!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.