Prírodné kvetinové vody sa tešia úspechu v skincare už dlhé roky. Ružová či levanduľová voda patria k tým najobľúbenejším, no v ponuke nájdeš aj mnoho iných druhov, ako napríklad, čajovníkovú, medovkovú, harmančekovú, …

Aj napriek ich úžasným benefitom však mnoho žien nevie, na čo všetko sa dajú využiť. Preto ti prezradíme dôvody, prečo by si aspoň jednu kvetinovú pleťovú vodu mala mať doma.

Okamžitá hydratácia

Ak ťa trápi suchá pleť, ktorá nie je hydratovaná, aj keď ju vyživuješ, ako sa len dá, potom môže byť počas dňa kvetinová voda tvojou záchranou. Napríklad ružová je extra hydratačná a antibakteriálna, preto si ju môžeš kedykoľvek nastriekať, aby si sa zbavila napnutej pokožky.

Je skvelým pomocníkom aj v lete, ktoré je už za rohom, pretože ťa osvieži a na tvári vydrží hydratácia dlhšie, ako keby si sa ovlažila obyčajnou vodou.

Ako tonikum

Kvetinové vody sa dajú využiť aj ako krok po čistení pleti na jej dôkladnejšie dočistenie a sú ako tonikum veľmi obľúbené. Podľa druhu, ktorý si si vybrala, môžeš bojovať s pleťovým problémom (napríklad, levanduľovú kvôli akné), ktorý ťa trápi, a navyše, znova sa v tomto medzi-kroku hydratuješ.

Fixácia make-upu

Vedela si, že ak si na tvár po nanesení make-upu jemne nastriekaš kvetinovú vodu (naozaj jemnú hmlu, nie sprchu, ktorá ti spláchne dielo), vydrží ti líčenie dlhšie? Neodporúčame však na očné tiene, ale ešte pred nimi.

zdroj: Pexels/Shiny Diamond

Prídavok k inej kozmetike

Pár kvapiek svojej obľúbenej vody si môžeš pridať aj do pleťového krému či masky na tvár, ktorým tak dodáš ešte nejaký bonus navyše. V poslednej dobe sú obľúbené práškové masky – perlové či ílové, ktoré je potrebné rozmiešať s trochou vody a toto je oveľa lepšia alternatíva ako obyčajná voda.

Podráždené miesta

Väčšina kvetinových vôd má hydratačné, upokojujúce a regeneračné účinky, preto po nich môžeš siahnuť aj vtedy, keď sa ti spraví ekzém, na slnkom spálené miesta, či malé rany. Ideálne bude, ak svoju vodu budeš (najmä počas leta) skladovať v chladničke. Chladivý efekt bude príjemnejší.

Poďakujú sa ti aj vlasy

Suchú a podráždenú pokožku môžeš mať aj na hlave, preto sa neboj využiť kvetinovú vodu aj tu. Najmä, ak ťa trápia lupiny a svrbenie, pretože ti výrazne od týchto problémov uľaví.

Na suchú pokožku zvoľ ružovú alebo harmančekovú vodu, ak ťa trápia lupiny, siahni po zelenom čajovníku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.