instagram.com/denuuusik

Sú kvety, ktoré sa nám páčia, a sú aj také, čo nás vôbec nezaujmú. Je to spôsobené tým, že vyžarujú určité signály, ktoré tvoje znamenie a tvoju povahu nepriťahujú. Tak, ako máš tam niekde svoju spriaznenú dušu, s ktorou si budeš rozumieť, tak isto sa tam niekde nachádza aj tvoj spriaznený kvet. 

Ani si ho nehľadala, ani si o tom nepremýšľala a ja ti o ňom predsa poviem. Toto je 5 znamení, ku ktorým sa hodia jarné kvety podľa ich povahových čŕt a charakteristických vlastností.

Panna

Práve s pannou sa spája čistota a nevinnosť. Kvet, ktorý sa hodí práve k tomuto znameniu je snežienka, ktorá aj napriek nežnému vzhľadu a čistote, ktorú vyžaruje, je jednou z najpriebojnejších kvetín. Je odvážna, duchaplná a cieľavedomá. Tak isto ako panna, ktorá miluje výzvy a vždy si ide za svojím cieľom. Na prvý pohľad sa panna zdá uzavretá a nepríjemná, avšak hneď po tom, ako si k sebe niekoho pripustí, rozkvitne ako snežienka, ktorá nám ponúkne nádej na teplejšie dni a prichádzajúcu jar.

Škorpión

Najromantickejší kvet, ktorý svojimi ružovými odtieňmi, plnými tvarmi a jemnou vôňou, symbolizuje zmysel pre romantiku a súčasne dominantnú moc podobne ako škorpión. Pivónie sú kvety, ktoré k sebe lákajú svojou krásou a magickou príťažlivosťou, avšak málokto sa dostane k jadru. Podobne ako pivónia, aj škorpión má veľa vrstiev, pod ktoré pustí málokoho. Navonok pôsobí vodcovsky až panovačne, a preto sa k nemu najviac hodí práve pivónia, “kráľovná kvetín”, ktorá toto označenie dostala ešte v stredoveku.

Blíženec

Znamenie, ktoré nedokáže úmyselne ublížiť nie len človeku, ale ani kvetu. Ľudia v znamení blíženca sú jemní, citliví a otvorení novým veciam. Je však aj energický, divoký, dobrodružný a živý. Preto sa k tomuto znameniu najviac hodí vlčí mak. Ten kvitne na lúke pri ceste, čo sa javí ako nepokojné miesto, avšak sám o sebe vyžaruje pokoj a rozvahu. Je dominantný a divoký, čo v blížencovi vytvára túžbu a prebúdza lásku a dravosť.

Baran

Impulzívny, energický a rázny, taktiež súťaživý a svojský. Tieto prídavné mená necharakterizujú len barana, ale aj kvet, ktorý najviac podtrhuje povahu tohto znamenia, a to je tulipán. Je farebný, mnohými ľuďmi milovaný a vždy sa pozerá vysoko nad seba. Baran je dominantný a má nespočetne veľa hnacej sily, ktorá ho dostáva na popredné priečky vo všetkom, čo robí.

Ryby

Znamenie, ktoré prekvitá svojou zraniteľnosťou a citlivosťou je priam predurčené k milovaniu kvetov. Viac ako rozum ich vedú emócie a častokrát dajú aj na svoj inštinkt. Ich najbližším kvetom je určite fialka. Potrebuje starostlivosť a porozumenie, svetlo a vodu, ale všetko v správnom množstve. Je farebná, no predsa trocha zakríknutá. Ryby sú spoločenskí introverti, veľmi radi sa totiž občas zahrabú doma a len tak sa dívajú na svoju záhradu, či už na okne alebo pred domom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy