Život prinesie zmeny a rôzne nečakané okamihy, ktoré by nám ani vo sne nenapadli. Môžu byť krásne, ktoré nás robia šťastnými ale prídu aj tie, ktoré nás nesmierne bolia. Avšak aj napriek hnevu, bolesti a zármutku, ktorý v nás vyvolajú, po čase, keď sa na to pozrieš objektívne zistíš, že je to takto lepšie.

Cesty dvoch ľudí sa môžu rozísť aj v tej najnevhodnejšej chvíli a aj napriek ďalším ľuďom, ktorých to bude bolieť ešte viac. Zrazu sa z jednej rodiny stanú dve. Veľká stena, ktorá sa dostane na spoločné fotky, zážitky a okamihy. Je to bolestivé, ak sa rodičia prestanú ľúbiť a rozhodnú sa svoje spoločné žitie rozdeliť. Tento okamih, a to, že tvoja rodina sa rozpadá a ty nemôžeš robiť nič, ťa bude bolieť, bude ťa to trápiť, ale časom zistíš, že je to takto oveľa lepšie.

Ľudia sa totiž menia, menia svoje názory, preferencie, mení sa aj ich túžba, vôňa, vzhľad a je úplne normálne, ak sa cesty dvoch ľudí rozídu, ako by mali zostať v nefungujúcom vzťahu, ktorý by ubližoval nie len im, ale aj ich deťom.

Rozprávky ako Popoluška, Snehulienka a iné nám vniesli pocit, že nové manželky našich otcov, alebo nevlastný otcovia sú čisté zlo. Nevlastná mama, ale nemusí byť zlá macocha alebo chladná kráľovná, ktorá ti bude dávať neznesiteľne veľa roboty, nebude ťa mať rada a bude ti brániť tráviť čas s tvojím otcom. Práve nevlastná mama sa môže stať tvojou najlepšou priateľkou, spoločníčkou na nákupy či manikúru. Môže ťa naučiť farbiť si vlasy, piecť rôzne zákusky a o lepších darčekoch pod stromčekom ani netreba hovoriť. Ver mi, je oveľa lepšie vidieť otca šťastného s novou manželkou, ktorú miluje, ako ho vidieť samého a smutného. Viem, že je ťažké vidieť po jeho boku niekoho iného ako mamu, ale aj napriek malému prianiu, aby spolu znova boli, buď šťastná.

Máš dvoch rodičov, ktorí tu budú pre teba navždy, máš starých rodičov, ktorí ťa budú rozmaznávať, ako sa len bude dať, máš súrodencov a kamarátov, ktorí budú vždy stáť pri tebe. Je dôležité, že títo ľudia sú tu, sú pri tebe a milujú ťa, nejde o to, kde sa ráno zobudia.

Nevlastná mama nikdy nenahradí tú vlastnú. Ženu, ktorá ťa porodila, vychovala, milovala najviac na svete a bola ti vždy oporou. Mama je len jedna a je to tá najdôležitejšia osoba v tvojom živote. Avšak, nezavrhuj šťastie oboch rodičov. Majú na to plné právo. Neboj sa nevlastných rodičov, s ktorými na začiatku bude síce všetko čudné a budete si musieť na seba zvyknúť, no po čase pochopíš, že aj nevlastní rodičia, sú celkom dobrá rodina.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.