pinterest.com

Raz mi môj priateľ povedal, že ma miluje a má preto nejaké dôvody. Láska však nie je o dôvodoch a o tom, že: „milujem ťa preto, pretože …“. 

Láska je o tých spontánnych veciach, o maličkostiach a hlavne o citoch. No vo vzťahu, ktorý trvá dlhšie sú naozaj niektoré veci, ktoré miluješ na svojom priateľovi viac a niektoré menej. On vymenoval presne 30. A ja tu mám teraz svoje.

Milujem ťa, pretože … ma vždy počúvaš. Aj keď hovorím nezmysly, aj keď táram dve na tri. Aj keď sa potrebujem len vyrozprávať.

Milujem ťa, pretože … sa smeješ na mojich vtipoch, aj keď vôbec nie sú vtipné.

Milujem ťa, pretože … zješ všetky moje koláče, ktoré niekedy vyzerajú veľmi nejedlo.

Milujem ťa, pretože … si spontánny. Môžem mať akokoľvek zaneprázdnený deň, no ty prídeš a povieš, že ideme na výlet.

Milujem ťa, pretože … máš úprimné city. Možno dokonca hlbšie, než si môžu nejakí ľudia myslieť. Nad všetkým veľa premýšľaš a nikdy nevyslovíš niečo, čo by si mohol neskôr ľutovať.

Milujem ťa, pretože … ma neberieš ako samozrejmosť. Zažili sme pár chvíľ od seba, a zistili sme, že to naozaj nie je to, čo chceme. Som rada, že sme na to prišli.

Milujem ťa, pretože … sa k tebe môžem pritúliť. Môžem sa stratiť v tvojom objatí a ty ma objímeš tak silno,  že sa budem cítiť chránená.

Milujem ťa, pretože … sa nesmeješ, že nosím okuliare. Aj keď si pár krát poznamenal, že mám krajšie oči bez nich, zvykol si si na ne.

Milujem ťa, pretože … si dobrý syn. Správaš sa  k tvojim rodičom s rešpektom a úctou, berieš to automaticky –  to je ten najkrajší obraz toho, ako ťa vychovali.

Milujem ťa, pretože … si vždy prečítaš moje poviedky, ktoré napíšem. Aj keď sú niektoré detské, presladené, iné sú depresívne a strácaš sa v menách. No vždy si môj prvý čitateľ.

A viem, že tvojich dôvodov bolo viac, no sľubujem ti, že odteraz ti každý jeden deň pridám vždy dôvod naviac. Milujem ťa, pretože cítim, že aj ty ma miluješ. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating