Photo by freestocks.org on Unsplash

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

My ženy sme stále s niečím nespokojné. Najmä, ak ide o naše vlastné telo. Vždy si nájdeme niečo, čo sa nám nepáči, a čo by sme najradšej zmenili. Niet sa čo čudovať, keď sa na nás z každej strany valia fotografie dokonalých žien. Aj keď vieme, že v skutočnosti tak nie sú, robia nám vrásky na tvári. Vieš, z ktorých 4 vecí majú ženy najväčšie komplexy? 

Úzke pery

Toto je jeden komplex, ktorý patrí k tým „modernejším“. A to práva vďaka selfie dobe, pri ktorej ženy postujú na internet svoju tvár, ktorá, samozrejme, musí vyzerať perfektne. Dokonalý makeup podčiarkujú plné pery, a tak tie, ktorým v tejto oblasti nebolo dopriate, majú hlavu v smútku. A na poličke už prichystané prasiatko, ktoré našetrí na nejaký ten vysnívaný botox. Kiežby si všetky ženy uvedomili, že ich prirodzené pery sú tie najkrajšie.

Celulitída

Celulitída je medzi nami odjakživa a dobre ju pozná takmer každá žena. Nevyberá si štíhle či plnšie postavy. Väčšinou sa objaví na našich stehnách a ostane s nami po celý život. Aj keď sa dá jemne zredukovať (pohyb, voda, špeciálne krémy), nikdy sa jej nezbavíme úplne. Ale prečo sa za ňu tak hanbíme? Nie je to žiadna vada a dokonca si ju, napríklad, muži na ženách vôbec nevšímajú. Nedávno sa tej svojej na Instagrame venovala speváčka Demi Lovato, ktorá napísala, že sa už viac za ňu hanbiť nebude. Veď nie je prečo!

Veľký nos

Za ďalší z najznámejších ženských komplexov môže nos. Väčšinou je problém v jeho veľkosti. Ak ho má žena trocha väčší, hanbí sa za neho. Dôvodom je aj to, že práve takýto nos býva terčom posmechu už v detstve, takže tento komplex sa so ženami ťahá od malička. Túžia po malom nose, ako tie dokonalé modelky. Ľahko sa hovorí, aby ich takáto vec netrápila, no ťažšie sa to aplikuje.

Malé/veľké prsia

Pomyselnou kráľovnou všetkých ženských komplexov je nespokojnosť s prsiami. Malé, veľké, rôzne tvary – každá z nás ich ma naozaj iné. A každá z nás už pomyslela na to, že by chcela mať také, ako videla na inej žene. Tá obdarená túži po menších, tá, ktorá ich akoby nemala sníva o vyplnenej podprsenke. Ďalšie by sa zase uspokojili s iným tvarom. Ženy, prsia sú iba naše, nehanbite sa za tie svoje! Určite je tu niekto, kto vás aj s tými vašimi miluje.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness