Unsplash/Jeryd Gillum

Ruku na srdce a položme si jednu zásadnú otázku! Ktorá z nás nezatúži po krásnom a žiarivom úsmeve bez zožltnutých zubov?

Postupom času naše zuby strácajú bielu farbu a začínajú žltnúť. Môže za to pribúdajúci vek, ale i nedôkladné čistenie zubov a tiež potraviny obsahujúce zložky, ktoré farbia našu zubnú sklovinu. Takže, ak chceš mať biele zuby a nevieš, ako to docieliť a nechceš za chemické bielenie zubov vysoliť stovky eur, skús prirodzenejšiu cestu. Skús tieto triky, ktoré dokonca radí samotný expert na belšie zuby Matthew Messina.

Banánová šupka

Okrem toho, že je to skvelá pochúťka, aj jeho šupka má niečo do seba. Dokáže ti pomôcť vybieliť zuby. Ako na to? Na bielenie zubov použi vnútro banánovej šupy, ktorou si potieraj povrch zubov asi dve minúty. Túto banánovú kúru praktizuj aspoň dvakrát denne, najlepšie by bolo pred rannou a večernou ústnou hygienou. Nezabudni, po aplikovaní si vyčisti poriadne zuby zubnou pastou.

Kokosový olej

Nenápadný a pritom taký poklad. Kokosový olej má asi každá z nás. Je nielen skvelým pomocníkom v domácnosti, ale dokonca úžasným kozmetickým prípravkom. Dá sa využiť naozaj na niekoľko spôsobov. Ako krém, ale aj ako zubná pasta. Tento skvost použi po každom umytí zubov. Nanes kokosový olej na prst alebo zubnú kefku a prechádzajte ňou po zuboch a ďasnách. Práve kokosový olej dokáže vybieliť zuby prirodzene a navyše ich ochráni pred zubným kazom.

Jahody

Tak toto je ozaj veľké prekvapenie. Kto by to niekedy povedal, že jahody sú jedným z najúčinnejších prostriedkov bielenia zubov. Roztlač ich na kašu a zmiešaj so soľou. Vznikne ti pasta, ktorú nanes na kefku a jemne si ňou umy zuby. Totižto toto ovocie obsahuje kyseliny, ktorú sú veľmi účinné pri bielené chrupu. Plus soľ pomáha pri zneškodnení zubného kameňa. Pozor však, toto rob tak trikrát do týždňa, lebo ti to môže poškodiť zubnú sklovinu.

Zdroj: washingtonpost.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty