instagram/amyseder

V dobe, kedy sa trendy na pracovnom trhu menia rýchlosťou blesku, je naozaj ťažké vybrať si správnu cestu. Určiť si smer, ktorý ťa bude napĺňať aj po pár rokoch nie je v skutočnosti vôbec také jednoduché, ako sa zdá. Obzvlášť, ak vysoko hodnotené zamestnania, ako lekár či učiteľ, nahradilo povolanie youtuber, influencer či bloger.

Každý z nás má v živote etapu, v ktorej sa musí rozhodnúť, čomu sa bude venovať po zvyšok života. Trápiš sa vo výbere povolania, kariéry, nevieš, aká stredná či vysoká škola je pre teba tá pravá? Ako sa v tejto situácii naozaj správne rozhodnúť?

Tieto otázky ti v tvojom rozhodovaní určite pomôžu!

1. Kde sa vidíš o 10 rokov?

2. Pracuješ radšej fyzicky alebo psychicky?

3. Aké vlastnosti by si v budúcnosti chcela mať?

4. Je odbor, ktorý si si vybrala naozaj to, čo chceš ty sama?

5. Bola by si ochotná venovať sa tejto práci aj zadarmo?

6. Nevadí ti vynaložiť obrovské úsilie na to, aby si dosiahla svoj cieľ?

7. Si zmierená s možnými prekážkami a pádmi, ktoré ťa čakajú na ceste za tvojím snom?

8. Predstav si, že si už svoj cieľ dosiahla. Si naozaj šťastná?

9. Vybrala by si si radšej profesiu, ktorá ťa baví a napĺňa alebo profesiu, ktorá ťa síce až tak nebaví, no je lepšie ohodnotená?

10. Vieš si predstaviť venovať sa tejto činnosti po celý zvyšok svojho života alebo vieš, že by si časom pocítila túžbu po zmene?

Odpovede na tieto otázky poznáš len ty sama a len ty vieš, čo je pre teba naozaj správne. Nedovoľ, aby niekto iný rozhodol o tvojej budúcnosti. Nesmú to byť rodičia, priateľ, kamarátky, ani učitelia. Musíš to byť ty! Rady okolia sú v poriadku, no konečné rozhodnutie máš vo vlastných rukách.

A ver mi, peniaze a úspech ti úprimnú radosť zo života nezaručia. Preto sa nevzdávaj svojho sna, aj keď práve nezarobíš milióny. Robiť to, čo ťa baví, je skutočná výhra.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife