instagram/couple

Čo ženy vo vzťahu očakávajú? Čo chcú? A čo od mužov naozaj potrebujú? Na to by sme mohli dostať desiatky rozličných odpovedí. No všetky sa určite zhodneme na tom, že nasledujúce 3 veci skutočne od svojho partnera potrebujeme, aby sme sa cítili milované.

Pocit istoty

Muž je tá skala, o ktorú sa môže žena oprieť. Pri ňom sa cíti bezpečne a vie, že mu môže v každom smere dôverovať. Nezáleží na tom, či mu dá do rúk nákupný zoznam alebo svoj život, potrebuje vedieť, že sa na neho dá spoľahnúť bez toho, aby musela pochybovať.

Keď je pri ňom, nechce sa trápiť, cítiť klamaná či ohrozená, chce cítiť absolútny pokoj, keď sa pozrie do jeho očí.

Kus slobody

To, že je žena vo vzťahu, neznamená, že je majetkom svojho partnera. Neznamená to ani to, že zabudne na to, čo ju robí ako osobu šťastnou, že sa kvôli nemu všetkého vzdá. Každý potrebuje svoju osobnú slobodu, svoj priestor a to aj vtedy, keď je v dlhodobom vzťahu.

To je to, čo žena očakáva od zdravého vzťahu. Že môžu byť obaja tým, čím chcú, aj keď idú ruka v ruke. A spolu s nimi kráča aj dôvera.

Rešpekt

Keď sa povie rešpekt vo vzťahu, mnohí muži si myslia, že ich žena by mala byť nejaký boss, ktorému sa podvolia. V skutočnosti to znamená brať na vedomie jej názory, hodnoty, rozhodnutia a chápať ich. Nebyť tým, ktorý bude mať vždy posledné slovo a vedieť robiť kompromisy. Nepodceňovať ju ako ženu, nezhadzovať a nerobiť z nej iba svoju ozdobu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating