Photo by Farsai Chaikulngamdee on Unsplash

Vzťah je stvorený z dvoch ľudí, preto nemôže fungovať, ak sa ho snaží udržať iba jedna strana. Akokoľvek môžu byť ženy vytrvalé, aj im raz dôjde trpezlivosť. Keď prestanú bojovať, niet cesty späť. Portál Bolde, Thought catalog a Your tango uviedli znaky, kedy žena uzavrela ďalšiu milostnú kapitolu.

Nič sa nepýta

Predtým nemohol prejsť deň bez toho, aby o ňom niečo nevedela. Ak sa dlhšie neozval, prepadala ju panika. Teraz? Nech si robí, čo chce. Za nikým nedolieza, o nič a nikoho sa nezaujíma. Prečo by mala? Nepotrebuje byť na obtiaž a ak niekomu jej starostlivosť vadí, radšej ju investuje do podstatnejších vecí.

Neháda sa

Vieš, kedy nastáva naozaj riadny prúser? Keď už žena nemá s chlapom o čomkoľvek diskutovať. Akokoľvek by sa jej partner snažil spustiť medzi nimi roztržku, ňou to ani nehne. Nemá na ňu už žiadny dosah a čokoľvek by povedal, nezáleží na tom. Prestalo ju to zaujímať, vzdala to. Vie, že hlúpe intrigy nemajú zmysel. Veci sa mali riešiť vtedy, kedy ich vzťah mal ešte šancu.

Chlap nepatrí medzi jej priority

Predtým bola schopná upraviť si podľa neho celý svoj program. Chcela mu venovať všetok voľný čas. Čo by na tom bolo zvláštne? Myslela si, že sa ľúbia. Nuž, zdanie často klame a situácie sa menia. Keď sa žena cíti nechcená, začne sa podľa toho správať. Možno si toto zobrala k srdcu, a preto už absolútne nemá miesto v jej diári, či v živote.

Vedela, že je koniec skôr, ako si to povedali

Koniec nepríde zo dňa na deň. Je to proces, ktorý trvá dlhšie. Kým nad tým so slzami v očiach premýšľala, on robil čokoľvek iné. Veď prečo by to mal riešiť, keď si myslel, že ho nikdy neopustí? Lenže takto to nefunguje. Ak si žena naozaj váži samú seba, otvorí si oči a prijme tento fakt. Stretnú sa, úprimne sa mu poďakuje za skúsenosť a odíde. Vie, že si zaslúži niekoho, kto s ňou bude mať  čisté úmysly a bude úprimný za každých okolností.

Stanovila si hranice, ktoré nikto neprekročí

Možno spoznala niekoho nového alebo je vo vzťahu už dlhšie. Na čase nezáleží, princíp je rovnaký. Bolo medzi nimi všetko v poriadku, ale zrazu sa nevedel ani ozvať. Ona neplače, nestresuje sa a za žiadnych okolností sa mu nebude prosiť. Stanovila si deadline – deň, do ktorého sa môže ešte ozvať a nevyvodí z toho veľké dôsledky. Ak tento termín nesplní, nech si ide po vlastných. To, ako chlap vníma ženu, závisí od toho, akú hodnotu pripisuje samej sebe. Preto zo seba nebude robiť handru, keď túži po pravej láske a rešpekte.

Nesnaží sa nič urovnať

Predtým sa kvôli kompromisu išla aj roztrhať, no teraz? Je jej to jedno. Prečo by mala pre neho ešte niečo obetovať? Kvôli čomu by mala pristúpiť na zlatú strednú cestu? Je vyspelá, racionálna a hoci ho ešte môže ľúbiť, vie, že láska nestačí. City nedokážu všetko zachrániť. Iba činy. A ak nikdy pre nich neurobil nič prospešné, na čo sa snažiť?

Zdroj: Bolde, Thought catalog a Your tango

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating