Ženská tvár v lete
Pexels/Ben Scott

Leto dáva našej pleti poriadne zabrať. Preto by si mala myslieť na to, že tvoja skincare by mala byť iná, než je tá v zime. Pokožka potrebuje viac dýchať a najmä, byť extra hydratovaná. S tým by ti mohli pomôcť aj masky na tvár, ktoré jej dodajú viac výživy a používať by si ich mala aspoň dvakrát v týždni. Avšak, nie sú práve lacnou záležitosťou. Vždy si však vieš vyrobiť aj nejaké sama doma. 

Z potravín a zložiek, ktoré máš bežne v kuchyni, vytvoríš homemade masky na tvár, ktorých zloženie budeš poznať a dodajú tvojej tvári presne to, čo potrebuje. A oveľa lacnejšie, než by si si nejakú mala kúpiť v drogérii. Toto sú naše 3 obľúbené tipy!

Jahodová bomba

Toto červené ovocie je pre leto typické. Vedela si však, že jahody majú skvelé účinky aj na pleť? Dokážu ju zbaviť čiernych bodiek, prečistia póry a zbavia ťa odumretých buniek.

Odporúčame si jahody na chvíľu vychladiť a následne ich rozmixovať na kašu. Do nej môžeš pridať biely jogurt a trošku medu. Zmiešaj tak, aby z toho bola hmota, ktorá sa dá natrieť na pleť. Nechaj pôsobiť aspoň 15 minút a pleť, ktorá bude úplne fresh, jemne umy.

Uhorkový zázrak

Ak potrebuješ poriadnu dávku hydratácie, potom určite siahni po poľnej uhorke. Tá v sebe obsahuje množstvo vody, ale aj vitamínov ako vitamín C, vitamín K, horčík či draslík. Uhorku potrebuješ nastrúhať na jemné časti. Vymixuj ju taktiež s bielym jogurtom, no pridať môžeš podľa „chuti“ aj med, aloe vera či pár kvapiek olivového oleja.

Táto maska by mala byť trošku tekutejšia, tak si ju nanášaj opatrne a polež si s ňou aspoň 20 minút v kľude. Spravíš niečo pre pokožku, ale aj relax mysle.

Žltá tvár

Skvelé domáce masky sa dajú vyrobiť aj z banánov. Tie sú na hydratáciu a výživu taktiež veľmi dobré. Dokonca ti tvár rozžiaria a majú aj antibakteriálny účinok. A stačí ti na to iba rozpučiť jeden banán, ktorý si zmiešaš s medom a máš hotovo. 15 minút na tvári a už na dotyk bude iná.

Žena s dokonalou pleťou
zdroj: Unsplash/Fleur Kaan

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty