Pexels/Ron Lach

Nečistoty, baktérie, vírusy a iné. To všetko sa môže nachádzať na tvojej tvári, ak sa o ňu pravidelne nestaráš. Základnou pomôckou pri „skin care“ vedia byť pleťové masky, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií.

Na trhu nájdeš rôzne masky, ktoré sú vegánske, bez parabénov, bez alkoholu, bez farbív, bez zbytočných silikónov, bez aromatických látok, bio, no aj bez laktózy. Vedela si o tom?

Krémové masky

Krémové masky sú u žien asi najpopulárnejšie a najčastejšie. Môžu byť čistiace, hydratačné, upokojujúce, slúžiť na vyhladenie vrások, proti akné alebo môžu obsahovať vitamín C. Na tvár by si si túto masku mala naniesť v tenkej vrstve, nechať pôsobiť 10-15 minút a následne opláchnuť.

Zabudnúť by si nemala ani na starostlivosť po maske, ktorá zahŕňa olej alebo krém na dodatočnú hydratáciu pleti.

Textilné masky

Textilné masky sa tešia veľkej popularite, pretože ich použitie je veľmi jednoduché. Stačí vybrať masku z obalu a priložiť ju na vyčistenú pleť. Doba pôsobenia sa od druhu masky líši, no zvyčajne sa pohybuje v rozpätí od 10-20 minút.

Keď si masku odstrániš, nemusíš používať krém a ani olejček. Stačí, ak si zvyšky z masky vmasíruješ do pokožky. Nevýhodou je, že každé balenie obsahuje zvyčajne len jednu masku a nedá sa použiť opakovanie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty