Trápi ťa akné a nepekná pleť? Po tomto článku to tak nebude!

Pleťových masiek je na trhu veľa a vieme, aké náročné je vybrať si tú správnu. V dnešnom článku ti tvoje znamenie prezradí, akú konkrétnu masku by si mala používať, aby bola tvoja pleť bezchybná.

Baran

Výživná maska

Hlavnou úlohou tejto masky je zabezpečiť pleti všetky živiny. Vďaka nej bude mať tvoja tvár prospešné látky a celý deň bude hydratovaná. Môže sa použiť na všetky typy pleti. Masku by si mala používať minimálne 3x do týždňa.

Býk

Čistiaca maska

Čistiacu masku by si mala používať najmä vtedy, ak na tvári nosíš make-up. Pomôže ti odstrániť nečistoty z pleti, bude vyčistená do hĺbky a pokožka bude pôsobiť pružnejšie. Rovnako ako výživná maska, aj táto sa dá použiť na všetky typy pleti.

zdroj: Pexels/Ekaterina Bolovtsova

Blíženci

Protizápalová maska

Ako Blíženec trpíš mnohými zápalmi. Mala by si používať masku, ktorá tvoju pleť ochraňuje. Protizápalová maska sa taktiež môže použiť pri mastnej pleti, alebo pri veľkom výskyte akné.

Rak

Tonizujúca maska

Táto maska sa tiež hodí na všetky typy pleti, pretože harmonizuje mnohé procesy v pokožke. Vďaka nej bude mať tvoja tvár zjednotenú farbu a nebudeš mať na nej červené fľaky.

Lev

Maska s prídavkom uhorky

Pre Leva sa najviac hodí maska, ktorá obsahuje výťažky z uhorky. Vďaka nej bude tvoja pleť stále hydratovaná a čistá. Pravidelným používaním predídeš vzniku akné a tvoja pleť bude prekrvená.

Panna

Hydratačná maska

Tvoja pleť býva často namáhaná a suchá. Mala by si staviť na hydratačné masky, pretože jedine tie dodajú tvojej pleti potrebné veci, ktoré jej chýbajú. Vďaka hydratácii nebude vyzerať pokožka na tvári staro.

Váhy

Maska na suchú pleť

Ako znamenie Váhy by si mala používať masku na suchú pleť. Máš rovnaký typ tváre ako Panna, preto je potrebné tvoju pleť hydratovať. Používaj masku minimálne 2x do týždňa a každý deň si nanášaj na tvár krém.

zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Škorpión

Maska proti starnutiu

Cieľom tejto masky je poraziť bunky, ktoré spôsobujú vrásky. V tvojom živote máš veľa problémov, preto sa častejšie mračíš. Ak nechceš, aby ti na čele zostávali vrásky, používaj túto masku minimálne raz do týždňa.

Strelec

Maska na vyčistenie pórov

Vďaka tejto maske bude tvoja pleť žiarivá a hladká. Často nosíš make-up, preto by si nemala zabúdať na starostlivosť po odlíčení. Táto maska ti pomôže odstrániť odumreté bunky z pokožky.

Kozorožec

Maska na zmiešanú pleť

Dalo by sa povedať, že tvoja pleť je počas roka normálna. Sem-tam sa ti objaví akné, no iba vtedy, ak ťa čakajú ženské dni. Stačí ti používať masku na zmiešanú pleť, ktorú by si si mala dopriať maximálne 5x do mesiaca, viac nemusíš.

Vodnár

Maska s granátovým jablkom

Táto maska bude mať na tvoju pleť obrovské účinky. Granátové jablko je zdrojom vitamínov a minerálov, ktoré tvoja pleť potrebuje. Ak budeš masku používať minimálne 2x do týždňa, výrazne sa ti pleť zlepší a nebudeš mať akné.

Ryby

Textilná maska

Na tvoju jemnú pokožku tváre sa hodí najviac textilná maska. Nemáš s ňou žiadnu prácu, len si ju necháš pôsobiť 15 minút. Masky, ktoré sa musia ručne nanášať, nie sú pre tvoju tvár vhodné, pretože by ju mohli poškodiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.