Blíži sa leto a každá z nás túži po krásnej pleti bez rôznych nedokonalostí. Či už ide o vyrážky, fľaky alebo iné nedostatky. Chceme, aby naša pleť bola hladká, vypnutá a aby žiarila. Akým spôsobom však dosiahnuť, aby si mala aj bez mejkapu žiarivú pleť? Môžeš to skúsiť aj s týmito domácimi maskami.

Pomarančovo – jogurtová

Zmiešaj pomarančovú šťavu s jogurtom, medom a rozdrvenými ovsenými vločkami. Pridaj dve lyžičky nastrúhanej pomarančovej kôry. Masku nanes na celú pleť a nechaj pôsobiť asi dvadsať minút. Na záver tvár umy teplou vodou, aplikuj na ňu tonikum a výživný krém.

View this post on Instagram

Music to watch boys to #anzeige #markierung

A post shared by Valerie Villena (@vaalvillena) on

Medová

Uvar kamilkový čaj a zmiešaj jednu kocku droždia s dvomi lyžicami medu. Do medovej hmoty prilej trošku kamilkového čaju, aby hmota zostala dostatočne hustá a ľahšie sa ti aplikovala na pleť. Nechaj ju na pleti pôsobiť dvadsať minút a umy vlažnou vodou.

Jablkovo – škoricová

Olúpané jablko na jemno nastrúhaj, pridaj k nemu pol čajovej lyžičky škorice a jednu čajovú lyžičku bieleho jogurtu. Masku nanes na pleť, nechaj pôsobiť dvadsať minút a umy teplou vodou. Opäť nezabudni na hydratáciu pleti vyživujúcim krémom. Pleť tak bude hladká a jemná.

Jahodová

Táto maska tvoju pleť nesmierne vyživí a vďaka nej bude žiariť. Rozmixuj asi päť jahôd, pridaj polovicu uvareného zemiaku a trošku teplého mlieka. Výslednú hmotu si aplikuj  na pleť, nechaj pôsobiť 30 minút a opláchni. Nezabudni na tvár naniesť výživný krém.

Jogurtovo – medová

Med má blahodarné účinky na našu pleť a tak tu máme opäť masku s touto sladkou ingredienciou. Pripravíš ju tak, že zmiešaš dve lyžice bieleho jogurtu a jednu lyžicu medu. Zmes nanes na pleť, nechaj pôsobiť desať minút a umy teplou vodou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.