Každá žena dobre pozná situácie, ktoré sa jej pravidelne dejú v čase, kedy nie sú vhodné. A nie len to, ide o nepríjemné beauty komplikácie, na ktoré sme si akosi zvykli. No s našimi tipmi ti zachránime kopec času i nervov. Tieto šikovné triky si musíš zapamätať.

Ako nezničiť čerstvú manikúru

Všetky to dobre poznáme. Spravíš si čerstvú manikúru, z ktorej sa tešíš a po pár minútach si do laku zaderieš alebo ho otlačíš. A je po dokonalých nechtoch. Ak práve nemáš po ruke sprej na urýchlenie schnutia či spevňujúci nadlak, strči si ruky do ľadovej vody na 3-4 minúty. Nemáš za čo.

Dá sa predísť otlakom z nových topánok?

S radosťou ideš von v nových topánkach, no tvoj pocit perfektného looku pokazí fakt, že ťa začnú príšerne tlačiť a na členku sa ti objaví bolestivý otlak. Predísť tejto situácii môžeš tak, že si na nohy nastriekaš pred obutím deodorant. Ten odvádza vlhkosť a nohy sa ti nebudú o topánky tak trieť.

Odstávajúce baby vlásky

Krátke vlásky, ktoré ti nesutále padajú do tváre a nedržia na mieste s ostatnými? Na suchú zubnú kefku si nastriekaj lak na vlasy a začeš ich! Po tomto budú držať ako prikované.

Vlny bez tepelnej úpravy

Chcela by si mať pekné vlny, no nemáš čas na ich tepelnú úpravu, ktorá ti trvá príliš dlho? Použi mäkký opasok zo župana podľa nasledujúceho videa a inak si už vlny robiť nebudeš.

Ako zachrániť rozbitý púder

Padol ti na zem úplne nový púder, lícenka či očné tiene? Nemáš čas alebo financie na to, kúpiť si nové balenie? Aj toto sa dá ľahko a rýchlo vyriešiť. Potrebuješ iba alkohol (čím viac %, tým lepšie). Ten nalej na produkt v originálnom balení a jemne ho špachtličkou premiešaj. Potom prilej znova alkohol – vytvorí sa ti kašicka, ktorú vyrovnaj a nechaj uschnúť.

Domáci píling na suché pery

Trápia ťa popraskané a suché pery? Pravidelné balzamovanie nestačí. Vyskúšaj rýchly domáci píling, ktorý ťa zbaví odumretej kože a pery vyživý. Stačí ti med a cukor – vymiešaj ich a nanes. Nechaj chvíľu pôsobiť a pred odstránením poriadne prstom premasiruj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.