unsplash.com/@prins_the_filmer

Každá etapa tvojho života ti prináša nové radosti, starosti a príležitosti prispôsobovať sa a zvykať si na nové veci. Nová práca vyžaduje spoznanie nových kolegov, tvrdú prácu a oboznámenie sa s prostredím, ktoré je pre teba nové. Vzťah zasa vyžaduje pozornosť, starostlivosť a odloženie niektorých vecí na vešiak.

Ako mladá nezávislá žena si hocikedy prišla domov z diskotéky nad ránom bez toho, aby si sa niekomu musela spovedať, avšak ak do života príde muž, už to také jednoduché nie je. Toto je 5 vecí, ktoré si robila alebo robíš ako single, no vo vzťahu to už nepokladáš za dôležité.

1. Párty, diskotéky

Ani vo vzťahu nie je zakázané baviť sa. Chodíš s babami na babské jazdy, poriadne sa vytancovať na parkete, vypiť pár miešaných nápojov a prežiť noc ako z filmu. Avšak vo vzťahu bývajú tie noci pomerne krátke. Žitiu von už neobetuješ celý večer, ani každý piatok, ale radšej sa venuješ partnerovi. Po prehýrenej noci sa nezobúdzaš s iným partnerom, ale s lavórom a pohárom vody od toho osudového, ktorý ťa miluje aj počas opice.

2. Financie

Väčšinu svojich peňazí si ako slobodná míňala na make-up, oblečenie, topánky, kabelky a svoje potreby, pretože si mohla a svoje peniaze si si sama naplno užívala. Pri rodičoch bolo o všetko postarané, ale akonáhle si sa ocitla v byte s partnerom sama, peniaze sa zrazu začali míňať. Nákup doplnkov do bytu, jedlo, oblečenie pre partnera, ktorý si nikdy nedokáže sám objednať tričko, lebo podľa neho sú tie tri, čo má, veľa.

3. Cvičenie

Chceš sa páčiť. Chceš, aby sa tvoj partner chválil tým, akú krásnu ženu má, avšak v dlhodobom vzťahu to už tak nehrotíš, ako keď si bola slobodná. Vtedy si väčšinu času trávila vo fitku, na prechádzkach, v piatok na párty a tvoj jedálniček nebol ovplyvnený chúťkami tvojho partnera, ktorý si večer do postele donesie čokoládu, chipsy, syr a k tomu poriadnu dávku limonády. A ty proste chceš ochutnať.

4. Voľnosť, sloboda

Kamoška zavolá, že ide na celý deň preč, a či jej nechceš robiť spoločnosť. Ako slobodná bez záväzkov, povinností a spovedania sa niekomu, len sadneš do auta s veľkou kabelkou a tešíš sa na spontánny výlet za hranice štátu. Teraz vo vzťahu však musíš napísať, či zavolať mužovi, čeliť otázkam a vyšetrovaniu, doma ťa pritom ešte čaká pranie, varenie a máš toľko povinností, že výlet radšej odmietneš.

5. “Všetko zvládnem sama.”

Si krásna, si silná, emancipovaná a nepotrebuješ pomoc, pretože si myslíš a vieš, že všetko, čo si zaumieniš, zvládneš aj sama. Kým si bola bez partnera, nemala si problém poskladať si skriňu, vymeniť olej v aute alebo vyniesť tašky s nákupom. Avšak akonáhle do našich životov príde muž, všetku “ťažkú a zložitú” prácu nechávame na nich. Nech si myslia, že bez nich by sme boli stratené.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating